Najvyšší súd sa nebude zaoberať väzbou Zuzany Plačkovej, jej muž René berie kauzu ako ponaučenie

Zuzana Plačkovú s manželom Reném pustili na slobodu
Zdroj: TV Markíza

Prokurátor ÚŠP vzal späť svoju sťažnosť voči jej nevzatiu do väzby.

Najvyšší súd sa nebude zaoberať väzobným stíhaním influencerky Zuzany Strausz Plačkovej ani jej manžela Reného Strausza, ktorí sú obvinení v rámci protidrogovej akcie Národnej kriminálnej agentúry.

„Termín verejného zasadnutia vo veci Reného St. a spol. je vzhľadom na späťvzatie sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry proti rozhodnutiu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku zrušený," informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Pôvodne mal NS SR rozhodovať o veci vo štvrtok (7. 10.).

Prečítajte si aj niektoré detaily z jej výsluchu: Plánujú dieťa, drogy skúsili, no odsudzujú ich

„Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí stáli celý čas pri nás. Viac sa k tomu už vyjadrovať nebudem, život mi ide ďalej. Beriem to ale ako jedno veľké ponaučenie. Pánbožko tam hore nám dal veľký varovný prst, lebo sme zistili, akí ľudia sú okolo nás. Takto to asi malo byť," vyjadril sa po rozhodnutí René Strausz na svojom Instagrame.

NAKA v rámci protidrogovej akcie na západe Slovenska, počas ktorej zaistili viac ako deväť kilogramov pervitínu, obvinila 15 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti.

Prokurátor ÚŠP dal návrh na väzobné stíhanie na desiatich z nich vrátane údajného šéfa skupiny Tibora Gu. Sudca pre prípravné konanie ŠTS v Pezinku zobral 30. septembra do väzby šesť ľudí, Zuzanu S. Plačkovú spolu s manželom do väzby nezobral.

 

PEZINOK/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zuzana Plačková

Dôležité udalosti