Podozrivé investície z Maďarska. Viktor Orbán posiela na Slovensko miliardy forintov

Maďarský premiér Viktor Orbán.
Zdroj: TASR/AP

Budapešť poza chrbát našej vlády platí opravy kostolov, financuje futbalové kluby a dotuje maďarské mimovládky a podujatia.

Podozrivé investície Viktora Orbána na Slovensku. Maďarská vláda k nám potichu roky prelieva miliardy forintov. Peniaze, ktoré majú ísť na podporu menšín, často končia v organizáciách s politickým pozadím. Budapešť už zainvestovala do našich kostolov, budov a hovorí aj o skupovaní pôdy.

Maďarská vláda napríklad podľa katastra vlastní historický palác, v ktorom donedávna sídlil Ústavný súd. Na Slovensko takto už roky tečú miliardy forintov. Budapešť poza chrbát našej vlády platí opravy kostolov, financuje futbalové kluby a dotuje maďarské mimovládky a podujatia. Investigatívni novinári nedávno vypočítali, že len za posledných desať rokov k nám cez najväčšiu nadáciu dotieklo z Maďarska zhruba 140 miliónov EUR.

Tieto finančné toky vlády Viktora Orbána už vzbudili pozornosť aj v diplomatických kruhoch. Šéf maďarskej diplomacie si preto v utorok (5. 10.) z návštevy v Bratislave okrem spoločných fotiek odniesol aj zoznam otázok.

Ako na ne reagoval maďarský diplomat a minister zahraničných vecí, sa dozviete z reportáže Viktora Serebryakova.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Viktor Orbán

Dôležité udalosti