Dve vraždy a dva pokusy o zabitie. Kriminalistov dôkazy zaviedli k údajnému páchateľovi náhodou

Hľadaný lupič z Veľkej Lomnice.
Zdroj: Polícia, koláž TVNOVINY

Pri vyšetrovaní útoku na verejného činiteľa a nedovolené ozbrojovanie.

Policajti obvinili Kežmarčana Jána R. z viacerých vrážd, ktorých sa mal dopustiť v rokoch 2015 až 2019. V prípade dokázania viny mu hrozí doživotie. Ako ďalej informoval hovorca policajného prezídia Michal Slivka ide o tri prípady.

„Prvý sa stal v januári 2015 vo Veľkej Lomnici, keď bol na čerpacej stanici strelnou zbraňou zavraždený Erik K. Vecou sa zaoberala krajská kriminálka v Prešove. Druhý prípad sa stal v máji 2017, keď sa páchateľ v blízkosti obce Holumnica v okrese Kežmarok pokúsil strelnou zbraňou zavraždiť Štefana B. a Danu F.," spresnil hovorca s tým, že tretí prípad sa stal v apríli 2019. Páchateľ v lesnom poraste v katastri obce Levoča strelnou zbraňou usmrtil Jozefa L.

Zastrelený pumpár

Prvý prípad sa stal 29. januára 2015 okolo 19.00 hodiny na benzínke vo Veľkej Lomnici. Ozbrojený lupič na nej zastrelil mladého 24-ročného pumpára a odcudzil hotovosť. Podľa našich informácií, celý lúpežný prepad trval iba niekoľko sekúnd. Po vzájomnej krátkej slovnej výmene neznámy muž z bezprostrednej blízkosti vystrelil zo zbrane a to do oblasti hrudníka mladého muža. Strelec následne zobral z pokladne peniaze a spôsobil škodu 880 eur.

Zdroj: Facebook

Fotka, ktoré zrejme pochádza z bezpečnostnej kamery zachytáva tak s najväčšou pravdepodobnosťou sekundy pred osudným výstrelom. To, že na fotke je zachytená obeť, nám vtedy potvrdili rodičia zabitého Erika. Mladý pumpár utrpel strelné poranenie hrudníka, následkom ktorého asi hodinu po tomto útoku v nemocnici zomrel.

Pokus o vraždy partnerov

Druhý prípad sa odohral v máji 2017 pri obci Holumnica, keď sa niekto pokúsil strelnou zbraňou zavraždiť partnerov Štefana B. a Danu F. Muž bol v umelom spánku, jeho snúbenicu strelec zasiahol do oblasti krku.

Zdroj: TV Markíza

Snúbenci šli autom, zrazu mali cestu zahatanú kameňmi. Štefan vystúpil a chcel ich odpratať. Vtom sa z tmy vynoril strelec a pálil. Zranený Štefan nasadol do auta a snažil sa ujsť. Ďalší výstrel zasiahol aj jeho družku. Po asi 300 metroch jazdy stratil vedomie a autom zišiel mimo cestu.

Zdroj: Polícia SR/Facebook

Podľa Slivku všetky tri skutky sa stretli v jednom bode až tento rok na základe dôkazov získaných pri vyšetrovaní útoku na verejného činiteľa a nedovolené ozbrojovanie.

„Páchateľ pri Liptovskom Hrádku strieľal na dvojčlennú policajnú hliadku, ktorá ho chcela skontrolovať. Aj v tomto prípade vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši vzniesol obvinenie rovnakej osobe Ján R. z okresu Kežmarok," dodal.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry spojil skutky na spoločné konanie. „Páchateľovi za všetky skutky v prípade dokázania viny hrozí doživotný trest odňatia slobody. V súčasnosti sa už nachádza vo väzbe," spresnil Slivka.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti