Hodnota majetku najbohatších Čechov výrazne stúpla. Na čele rebríčka je prvýkrát žena

Logo spoločnosti PPF Group - Ilustračná snímka.
Zdroj: Profimedia.sk

Rebríček sa medziročne výrazne zmenil.

Najbohatším človekom Česku je prvýkrát žena. Na čele rebríčka, ktorý zverejnila česká verzia časopisu Forbes, je Renáta Kellnerová, vdova po Petrovi Kellnerovi, zakladateľovi a majiteľovi skupiny PPF, ktorá vlastní aj Televíziu markíza. Majetok rodiny Kellnerových autori rebríčka odhadli na 374 miliárd českých korún (17,7 miliardy eur).

Skokanom roka sa stal Alež Zavoral (6. priečka), zakladateľ internetového obchodného domu Alza. Jeho majetok odhadli na 65 miliárd korún (2,6 miliardy eur).

Rebríček sa medziročne výrazne zmenil, na čom ma najväčší podiel pandémia, v dôsledku ktorej prudko stúpali ceny akcií. Aj preto má stovka najbohatších dokopy majetok vo výške 1,64 bilióna korún (65 miliárd eur), čo je o 340 miliárd korún (13 miliárd eur) viac ako vlani. Medziročne si polepšil aj český premiér Andrej Babiš (5. priečka). Hodnota jeho majetku vzrástla o takmer miliardu korún.

Posunula sa aj spodná hranica pre zaradenie do najlepšej stovky. Zatiaľ čo vlani to bolo 1,5 miliardy korún, v tomto roku až 2,5 miliardy korún. Drvivá väčšina podnikateľov ešte viac zbohatla, iba v ôsmich prípadoch došlo k zníženiu hodnoty majetku. Kompletný rebríček si môžete pozrieť TU.

PRAHA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rebríček

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.