Zamestnanci justície sa pre Kolíkovej reformu boja o prácu. Protestovali pred ministerstvom

Protest zamestnancov justície
Protest zamestnancov justície Zdroj: TV Markíza

Ministerka spravodlivosti ich argumenty vraj odmieta počúvať.

Boja sa o prácu. Justičná reforma vyburcovala zamestnancov súdov. Desiatky ich prišli pred ministerstvo spravodlivosti, kde protestovali proti navrhovanej súdnej mape.

Tvrdia, že reforma vôbec nemyslí na zamestnancov v justícii a hrozí, že mnohí z nich skončia bez práce. Ministerka spravodlivosti ich argumenty vraj odmieta počúvať.

Do dvesto zamestnancov súdov z Bratislavy a okolia dávalo pred ministerstvom spravodlivosti hlasne najavo, čo si myslia o reforme ministerky Kolíkovej, ktorou chce zreorganizovať súdnictvo na Slovensku.

Cieľom novej súdnej mapy je rýchlejšia a kvalitnejšia spravodlivosť, no zároveň počíta so zrušením najmä menších súdov, jedným z nich je napríklad aj okresný súd v Pezinku.

Súdni zamestnanci tieto pripomienky poslali ministerstvu spravodlivosti, no tvrdia, že rezort ich kritiku vôbec neberie vážne a odmieta s nimi diskutovať.

Ministerka spravodlivosti Kolíková štvrtkovú demonštráciu pod svojimi oknami nepočula. Odcestovala na ministerskú radu do Luxemburgu. Protestujúcim zamestnancom na diaľku odkazuje, že nová súdna mapa neohrozí žiadne pracovné miesto a dokonca ráta so zvýšením platov pre dotknutých zamestnancov i dotáciou na cestovanie.

Podľa nespokojných zamestnancov justície je toto iba začiatok. Ak ministerka spravodlivosti nezačne počúvať ich pripomienky, sú pripravení v protestoch pritvrdiť.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti