Fínka (23) sa prebudila na už známu bolesť. O pár minút na posteli nečakane porodila dieťa

Tilda a dieťa.
Zdroj: Facebook/La Radio Del Marchu 103.3 Fm

Spolu s bábätkom ju previezli do nemocnice.

Keď vás bolí žalúdok, zvyčajne ako prvé urobíte to, že idete na toaletu. V prípade tejto ženy však vysvitlo, že práve nečakane rodí. Píše Ladbible.

Tilda Kantalaová z fínskeho Turku sa 28. júna tohto roka prebudila na menšiu bolesť, avšak nepovažovala to za podstatné. Spočiatku si myslela, že ide o dôsledok možno pokazeného jedla.

Potom si však spomenula, že niečo podobné zažila pred dvomi rokmi, keď porodila svojho prvého potomka. „Proste som opäť mala potrebu tlačiť. Ničomu som nerozumela,“ hovorí.

Následne veci nabrali rýchly spád. „V poslednej chvíli som zakričala na mamu, ktorá prišla do domu len po nejakú vec. Prišla do mojej izby a zbadala, ako tlačím. Spýtala sa ma, či som tehotná, na čo som jej odpovedala, že asi som,“ doplnila 23-ročná Tilda.

To už jej matka podišla k nej a spozorovala hlavičku a vlasy dieťaťa. „Spýtala sa ma, či môžem chvíľu počkať, odpovedala som jej, že nie. Rýchlo šla po nejaké uteráky a vrátila sa aj s mojim strýkom. Ten okamžite zavolal sanitku, avšak kým bol na linke, ja som trikrát pritlačila a dieťa bolo vonku,“ doplnila detaily nečakaného pôrodu Fínka.

Spolu s bábätkom ju previezli do nemocnice, našťastie boli obaja v poriadku a zdraví. „Urobili nám viacero krvných a ďalších testov, nakoľko som počas tehotenstva nemala žiadnu kontrolu,“ povedala, hoci spočiatku ňou lomcovali všelijaké emócie.

„Bola som zmätená, vystrašená a nervózna. Bola som slobodná matka jednej dcéry a teraz do našich životov prišlo druhé dieťa,“ priznáva.

Po štyroch dňoch ju aj synčeka Aleca prepustili z nemocnice. Ako na záver vyslovila, už sa so všetkým zmierila. „Trvalo niekoľko týždňov, kým som pochopila, čo sa stalo. Teraz som však už šťastná matka dvoch detí.“

TURKU/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti