Košice odstraňovali nelegálne bilboardy. Padol aj jeden od Za ľudí, strana sa bráni

Bilboard strany Za ľudí odstránili.
Zdroj: TV Markíza

Veronika Remišová bude problém riešiť s reklamnou agentúrou.

Mesto Košice pred kamerami likvidovalo údajne nelegálne reklamné pútače. Na jednom z nich bola kampaň vládnej politickej strany. Firma, u ktorej si billboard objednali, tvrdí, že bol legálny a voči mestu vyvodia právne kroky.

Tlačová beseda košického primátora o tom, ako zatočia s nelegálnou reklamou, sa neskončila, ako čakali. Odstránili vraj nelegálny bilboard strany Za ľudí. Podpredsedníčka vlády okamžite reagovala.

„Budeme to riešiť s bilboardovou agentúrou. Ak predávajú nelegálne plochy, tak to je vážny problém a je neakceptovateľné, aby to vôbec robili,“ zareagovala Veronika Remišová.

Firma, ktorá billboard prenajímala, však tvrdí, že všetko bolo čisté mesto na ich zariadenie siahnuť nemalo.

„Reklamné zariadenie bolo postavené na pozemku legálne, v súlade s platne uzatvorenou nájomnou zmluvou a mesto Košice postupovalo v rozpore so zákonom,“ odkázalo vedenie reklamnej agentúry.

Dokumenty, ktoré by to potvrdzovali nám však dnes neukázali. Mesto sa bráni. Billboard bol vraj nelegálny a postupovali správne.

Reklamná agentúra tvrdí, že mesto nemalo povolenie stavebného úradu na likvidáciu zariadenia. A ak by aj malo, nebude platné.

Firma vraj spolu s vlastníkom billboardu podnikne právne kroky. Budú žiadať náhradu škody a zvažujú aj trestné oznámenie. TV Markíza získala rozhodnutie stavebného úradu o likvidácii stavby a ukázali sme ho agentúre.

„Pre našu spoločnosť ide o doteraz neznáme rozhodnutie, preto bude predmetom detailného preskúmania, či sa vôbec vzťahuje k nelegálne odstráneným reklamným zariadeniam,“ hovorí vedenie agentúry.

Téme sa venoval Jozef Demeter:

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

KOŠICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Za ľudí

Dôležité udalosti