Sobotné ráno bolo miestami až rekordne studené. Teplota klesla až na mínus päť stupňov Celzia

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Výrazne sa ochladilo najmä na strednom a východnom Slovensku.

Sobotné ráno bolo na Slovensku studené, ojedinele až rekordne. Teplota miestami klesla až na mínus päť stupňov Celzia. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

Po okraji mohutnej tlakovej výše sa do našej oblasti od východu dostal studený vzduch. V ňom sa v noci vyjasnilo a v lokalitách so slabým vetrom najmä na strednom a východnom Slovensku sa aj výrazne ochladilo, ojedinele až na mínus päť stupňov Celzia. SHMÚ najnižšie teploty v sobotu ráno zaznamenal vo Vernári (-5,5 stupňa Celzia), v Červenom Kláštore a v obci Huty (-5,4 stupňa Celzia), v Liptovskej Tepličke (-5,2 stupňa Celzia) a v obciach Ihľany a Torysky (-5 stupňov Celzia).

„Chladno nebolo len v horských dolinách, ale aj vo Východoslovenskej nížine. Stanica Orechová zaznamenala mráz -1,1 stupňa Celzia. Na niektorých staniciach bol dokonca prekonaný aj rekord minimálnej teploty platný pre dnešný deň, napríklad stanice Červený Kláštor, Liesek. Aj nedeľné ráno (10. 10.) bude studené,“ spresnil SHMÚ.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rekord

Dôležité udalosti