Razia v bratislavskom Starom meste: Na policajnej stanici skončilo 17 mladistvých

Obchodná ulica
Zdroj: TASR

Piatková večerná akcia v centre mesta bola zameraná na problematickú uličnú kriminalitu i na konzumáciu alkoholických nápojov u mladistvých.

Pri policajnej akcii v historickom centre Bratislavy predviedli v piatok (8. 10.) večer na policajné oddelenia 17 mladistvých osôb, u ktorých sa potvrdilo požitie alkoholických nápojov. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

Piatková večerná policajná akcia v centre hlavného mesta bola zameraná na problematickú uličnú kriminalitu i na konzumáciu alkoholických nápojov u mladistvých. Kontrolovalo sa tiež dodržiavanie aktuálnych platných protipandemických opatrení.

„Súčasťou policajného tímu boli aj pracovníčky regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ktoré v rámci razie zaznamenali veľké množstvo porušení,“ podotkla Martiniaková. Polícia avizuje, že bude v takýchto kontrolách pokračovať.

Mestská polícia Bratislava na sociálnej sieti napísala, že neplnoletých, ktorí nerešpektovali zákaz požívania alkoholu, bolo opäť viac ako čakali. „Mestská polícia na základe piatkových zistení odstúpi správnym orgánom desať takýchto prípadov,“ uviedla. Rodičom detí hrozí podľa mestskej polície nielen pokuta, ale aj zastavenie výplaty prídavku na dieťa zo strany príslušných úradov práce, sociálnych vecí a rodiny po dobu troch mesiacov.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Staré Mesto

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.