Rezort obrany podal trestné oznámenie na poslancov Kotlebu a Mazureka za šírenie poplašnej správy

Jaroslav Naď.
Zdroj: Národná rada SR

Dôvodom sú nepravdivé a skresľujúce informácie o vývoji a použití systému MOVIR.

Rezort obrany podal na okresnú prokuratúru Bratislava I. trestné oznámenie na poslancov Mariána Kotlebu a Milana Mazureka za šírenie poplašnej správy.

Ako informovala médiá hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková dôvodom sú nepravdivé a skresľujúce informácie o vývoji a použití systému MOVIR, ktoré obaja menovaní uverejnili vo videách.

„Títo páni sa rozhodli uchopiť pozornosť dôverčivých ľudí a prostredníctvom vymyslených konštruktov o koncentračných táboroch, v ktorých majú byť ľudia umiestňovaní rezortom obrany, účelovo zavádzať verejnosť s cieľom jej zastrašenia. Nedovolím, aby zúfalé pokusy o senzácie a rast preferencií takýchto na slovo vzatých neodborníkov poškodzovali krajinu a dôveru obyvateľov v Ozbrojené sily SR. Ministerstvo obrany v žiadnom prípade nevytvára a neplánuje vytvárať „tábory pre neočkovaných ľudí", nezavádza na Slovensku „totalitu" ani „nový svetový poriadok"," zdôraznil minister Jaroslav Naď.

Zdroj: TASR

Pre úplnosť doplnil, že Centrum výcviku Lešť sa podieľa na projekte MOVIR za účelom výskumu zaradenia bezpilotných prostriedkov do systému ochrany vyhradeného priestoru v kompetencii Centra výcviku Lešť, a teda v žiadnom prípade nie na použite proti obyvateľstvu Slovenskej republiky. „Centrum výcviku Lešť je uzatvorený vojenský priestor (obvod), kde civilné obyvateľstvo SR ani nemá prístup," povedal.

Naď do pozornosti dal tiež šírenie nepravdivých tvrdení. „Viac ako 76-tisíc zdieľaní vrhá svetlo aj na úroveň odolnosti obyvateľstva proti dezinformáciám. Prosím všetkých, aby neinklinovali k populistickým vyhláseniam bez reálneho základu a aby nešírili neoverené a zjavne nepravdivé informácie, ktoré môžu závažne a najmä negatívne ovplyvniť konanie ľudí. Neubližujme si navzájom - neplňme internet a mysle ľudí nenávisťou založenou na klamstvách ľudí popierajúcich holokaust, no hlásajúcich o čipoch," dodal.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Jaroslav Naď

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.