Takáčovec Matej Zeman tvrdí, že nikdy krivo nesvedčil. Vyplýva to z výsluchu na inšpekcii

Matej Zeman na výsluchu inšpekcie.
Zdroj: TV Markíza

Pred vyšetrovateľom bol viac ako štyri hodiny. Popísal aj to, čo sa dialo v deň akcie, keď ho chceli zadržať.

Tvrdí, že nikdy krivo nesvedčil a nikoho nenahováral, ako má vypovedať. Takto vypovedal takáčovec Matej Zeman, ktorý obvinenia inšpekcie odmieta. Zo záznamu z tohto úkonu vyplýva, že hovoril niekoľko hodín a vyšetrovateľovi popísal aj to, čo sa dialo v deň akcie, keď ho chceli zadržať.

Výsluch vysokopostaveného člena takáčovského gangu chcel vyšetrovateľ špeciálneho tímu z inšpekcie nahrávať na kameru. Vraj z dôvodu objektívnosti, ale aj kvôli prokurátorovi, aby keď vzniknú pochybnosti mali dôkaz o tom, akým spôsobom s ním hovorili.

„Bez nahrávania chcem vypovedať, ak bude úkon nahrávaný, vypovedať nebudem," uviedol na výsluchu Matej Zeman a tak z videa nič nebolo.

Výsluch začal zoširoka

Rozprával o tom, ako vlani v lete napísal vyšetrovateľovi NAKA Jánovi Čurillovi list, že chce spolupracovať. Vtedy objasňoval úplatok v súvislosti s developerským projektom v Bratislave.

Potom z väzby kontaktoval vyšetrovateľa Pavla Ďurku. Otvoril s ním kauzu Dušana Kováčika. Bol august 2020. Špeciálneho prokurátora zadržali a obvinili o dva mesiace neskôr.

„Vo všetkých výpovediach OČTK a NAKA som uvádzal pravdivé skutočnosti. Chcem zdôrazniť, že OČTK teda vyšetrovatelia alebo operatíva NAKA a ani žiadni iní policajti mi nikdy nevyzradili pripravované akcie..., nikdy ma neposielali účelovo niekoho učiť alebo prehovárať na účelovú výpoveď," povedal takáčovec.

Zdroj: TV Markíza

Zadržiavacia akcia inšpekcie

Matej Zeman sa vyjadril aj k inšpekčnej akcii v júli tohto roka, pri ktorej ho chceli zadržať. Peter Kovařík prerušil činnosť komanda, ktoré si povolala vtedajšia šéfka tímu Diana Santusová. Tvrdila, že ho operatívci videli pohybovať sa po Bratislave a kvôli Kovaříkovi ho zadržať nemohli.

Dnes už bývalý policajný prezident je pre toto stopnutie kukláčov obvinený. „Keď som ja vydal pokyn na prerušenie zásahu až do potvrdenia zákonnosti, tak vyšetrovateľka stiahla tento zásah, nevedela kde sú osoby," povedal v minulosti vtedajší policajný prezident Peter Kovařík.

Matej Zeman nám ešte v lete hovoril, že v deň inšpekčnej akcie v Bratislave nebol a čaká na dôkaz, kde ho a mali operatívci vidieť na Mitsubishi Pajero. „Predmetné vozidlo bolo odstavené nepojazdné v garáži a na tom aute sa nejazdilo. V pondelok som si zobral Mazdu s touto som sa odviezol na miesto mimo Bratislavy, kde ma ...v utorok zobrala manželka a vycestovali sme do Chorvátska na jej aute," uviedol na výsluchu Zeman.

No a spomínaná akcia inšpekcie bola práve v utorok 20. júla. Vtedajšia šéfka tímu Diana Santusová v tejto súvislosti uviedla, že práve vozidlo Zemanovej manželky sa počas ich akcie pomaly pohybovalo okolo jediného zadržaného Csabu Dömötöra. Malo to byť v Bratislave.

Po tomto výsluchu teda stále nie je jasné, kde presne v tom čase Matej Zeman bol, a kedy ho manželka z neznámeho miesta vyzdvihla.

Téme sa v Televíznych novinách venovala reportérka Zuzana Ferenčáková.


BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obvinenie

Dôležité udalosti