S Kovaříkom to nevyzerá dobre. Jeho sťažnosť proti obvineniu zamietli, zostáva naďalej stíhaný

Bývalého šéfa polície obvinili koncom augusta.

Bývalému policajnému prezidentovi Petrovi Kovaříkovi podľa našich informácií zamietli sťažnosť voči vzneseniu obvinenia. Rozhodla o tom Generálna prokuratúra (GP) SR.

Kovaříkovi rozhodnutie zatiaľ nedoručili, informoval ho o tom jeho obhajca. Vec si plánuje naštudovať a podľa vlastných slov bude pokračovať podľa Trestného poriadku. Naďalej tak zostáva obvinený.

Krajská prokuratúra v Bratislave obvinila Petra Kovaříka zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti koncom augusta. Údajne zmaril prebiehajúci zásah zadržiavania, ako aj vykonanie trestnoprocesných úkonov s obvinenými osobami Matejom Zemanom a Petrom Petrovom.

Kovařík obvinenie odmieta. Podal aj námietku zaujatosti na všetkých bratislavských prokurátorov. Ani s ňou neuspel, generálny prokurátor Maroš Žilinka ju odmietol.

Kovařík bol poverený dočasným riadením Policajného zboru od septembra 2020. Koncom januára 2021 ho po výberovom konaní do funkcie prezidenta Policajného zboru vymenoval minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO). Po odstúpení z funkcie ho na poste šéfa polície nahradil Štefan Hamran.

BARTISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Peter Kovařík

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.