Domáce

Vo Svidníku sa tešili na žrebovanie bytov. Podmienky ich však zaskočili

17 SK Zrebovanie bytov.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TVMarkíza

Za dvojizbový byt by budúci nájomcovia mali zložiť po sedemsto eur. Podľa mesta nejde o závratnú sumu.

Tešili sa na nové byty, no teraz je otázne, koľkí v nich budú aj bývať. Vo Svidníku žrebovali 48 mestských nájomných bytov. Podmienky, ktoré budúci nájomníci musia splniť, však niektorých zaskočili.

Otec Svidníčana je odkázaný na invalidný vozík. S manželkou chcel získať bezbariérový mestský nájomný byt. Manželka invalidného Svidníčana byt pre muža napokon nežrebovala. Svoju žiadosť stiahla.

„Otec s mamou nemajú na to, aby zaplatili šesť mesiacov dopredu zábezpeku, plus hneď za aktuálny mesiac, je to pre nich veľmi veľa peňazí," vyjadril sa ich syn.

Mesto i správcovská spoločnosť ale hovoria, že finančná zábezpeka je štandardným spôsobom eliminácie budúcich možných neplatičov v nájomných bytoch.


„Ak nájomca bude chronický neplatič, alebo bude poškodzovať byt, z tejto zábezpeky sme oprávnení sťahovať poplatky na vyrovnanie nedoplatkov, prípadne opravu poškodenia bytu," približuje situáciu Gabriel Kaliňák zo správcovskej spoločnosti.

Každý žiadateľ by mal preukázať schopnosť a vôľu platiť za nájom bytu. A to vraj dokáže zložením finančnej zábezpeky na účet mesta. Ak z bytu odíde, zálohu mu vrátia. Podľa mesta nejde o závratnú sumu.

Za dvojizbový byt by budúci nájomcovia mali zložiť po sedemsto eur. Koľkí teda napokon skutočne podmienky získania bytu splnia, uvidíme začiatkom októbra. Vtedy by sa do nových bytov mali sťahovať.

SVIDNÍK/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.