Legenda astrofyziky Kip Thorne sa stretol so slovenskými študentmi. Zaujal ho ich úspešný projekt

Kip Thorne.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Položiť otázku svetoznámemu fyzikovi môžete aj vy.

Legenda astrofyziky Kip Thorne sa stretol s piatimi slovenskými študentmi. Zaujal ho projekt, s ktorým stredoškoláci zvíťazili na medzinárodnej súťaži vo fyzike.

Najprv iba Einsteinova teória relativity a od roku 2015 aj realita. Profesor Kip Thorne a jeho kolegovia potvrdili, že existujú gravitačné vlny a že časopriestor sa môže deformovať.

Aj keď je laureát Nobelovej ceny za fyziku na dôchodku, je stále aktívny. Skúma čierne diery, pomáha pri realizácii vesmírnych filmov, odovzdáva vedecké ceny alebo píše prózu o zakrivení vesmíru. Jeho snom je pochopiť, ako vznikol náš vesmír.

Práve s úspešnými študentmi sa profesor počas návštevy Slovenska stretol ako s prvými. Zaujalo ho, ako vyriešili úlohu ,,dynamika guľôčky“, ktorú prezentovali na svetovom pohári mladých fyzikov a s ktorou boli aj úspešní.

Položiť otázku svetoznámemu fyzikovi môžete aj vy. Bratislava sa v utorok (12. 10.) stane miestom celosvetovej vedeckej diskusie „či je veda riešením všetkých výziev ľudstva“. Zapojiť sa do nej môže ktokoľvek. Stačí sa pripojiť na internete.

Viac v reportáži Dávida Vida.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dávid vido

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.