Rána a noci už budú mrazivé. Na Slovensku napadne aj prvý sneh

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Meteorológovia avizujú, že nasneží aj v nižších polohách.

Nasledujúce dni budú chladné, noci a rána mrazivé. Meteorológovia hovoria, že nám napadne aj sneh. Vo vyšších polohách očakávajú prvé snehové vločky už dnes (12.10.). Snežiť by malo aj ďalšie dni, dokonca v nižších polohách a na severnom Slovensku.

Dnes (12.10.) bude premenlivá, spočiatku miestami len malá oblačnosť. Ojedinele, v severnej polovici miestami prehánky alebo dážď, od cca 1200 m sneženie. Bude chladno. Najvyššia denná teplota 10 až 15 stupňov, na Orave a pod Tatrami lokálne okolo 8 stupňov. Vo vyšších polohách môže cez deň napadnúť do 3 cm snehu, informuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

Aj v stredu (13.10.) nás čaká premenlivá oblačnosť a miestami, prehánky alebo dážď, vo vyšších polohách sneženie. V noci a dopoludnia ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Naďalej chladno. Najnižšia nočná teplota 6 až 1, v údoliach miestami okolo -1 stupeň. Najvyššia denná teplota 8 až 13, na severe väčšinou okolo 6 stupňov.

Štvrtok (14.10.) bude polooblačno až oblačno, prechodne aj menej oblačnosti. Ojedinele prehánky alebo dážď, vo vyšších polohách sneženie. Naďalej chladno. Najnižšia nočná teplota 4 až -1, v dolinách ojedinele okolo -3 stupne. Najvyššia denná teplota 9 až 14, na Orave, Liptove a hornom Spiši okolo 7 stupňov.

Pred víkendom sa mierne oteplí. V piatok bude prevažne polooblačno, postupne od severozápadu pribúdanie oblačnosti. Výnimočne slabé zrážky. V noci a predpoludním ojedinele hmla alebo zamračené s nízkou oblačnosťou. Najnižšia nočná teplota 3 až -3 stupne. Najvyššia denná teplota 9 až 15 stupňov.

V sobotu premenlivá, na severe prechodne až veľká oblačnosť a tam miestami, inde ojedinele, prehánky alebo dážď, od stredných polôh sneženie. Najnižšia nočná teplota 5 až -1 stupeň. Najvyššia denná teplota 8 až 14 stupňov.

V nedeľu malá, miestami zväčšená oblačnosť a výnimočne slabé zrážky. V noci a dopoludnia ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Najnižšia nočná teplota 3 až -3 stupne. Najvyššia denná teplota 8 až 14 stupňov.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sneženie

Dôležité udalosti