V kauze neoprávnených lustrácií vypovedal Sulík. Ukázali mu „pavúka“, ktorého si nechal vytiahnuť Bödör

Richard Sulík.
Zdroj: TV Markíza

Výpoveď má v tejto kauze za sebou aj Matovič.

V kauze neoprávnených lustrácií vypovedal v utorok (12. 10.) pred vyšetrovateľom Úradu inšpekčnej služby minister hospodárstva Richard Sulík.

Na výsluchu mu ukázali aj tzv. pavúka, na ktorom boli uvedené aj jeho deti. „Dozvedel som sa koľko mám detí, s ktorými dvoma ženami, na akom jazdím aute a kde bývam,“ uviedol pre TV Markíza minister.

To, že by o lustráciách nevedeli v čase ich vykonávania špičky Smeru považuje za vtip. „Samozrejme, že toto bez vedomia špičiek Smeru by nebolo možné. Tu nejaký pán Bödör by si nemohol len tak v polícii nechať niekoho lustrovať. To je smiešne a len to celé dokazuje ako veľmi bola naša spoločnosť prehnitá,“ uzavrel Sulík.

Zdroj: TV Markíza

Výpoveď má za sebou aj expremiér Igor Matovič. Prezradil nám, že nebolo vôbec príjemné pozrieť sa na diagramovú schému. „Keď vidíte, že šéf nitrianskej mafie, ktorej Pellegrini s Ficom odovzdali policajný zbor si vyťahuje fotografie vašich detí, či celej vašej rodiny. Nie je to príjemný pocit," konštatoval.

Prípad siaha do roku 2015, v kauze je obvinený bývalý riaditeľ finančnej spravodajskej jednotky NAKA Marián Zetocha.

Minister financií je presvedčený, že šéf nitrianskej mafie konal konal na základe objednávky „Fica, Pellegriniho a Kaliňáka".

Reportáž do Televíznych novín pripravil Adel Ghannam.

 


Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Norbert Bödör

Dôležité udalosti