Poznáme dôvod, prečo si Štefan Agh neprišiel vypočuť verdikt súdu

Štefan Ágh na archívnej snímke.
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

V rozhovore pre TV Markíza povedal to, či sa voči rozsudku odvolá.

Sudca Špecializovaného trestného súdu Emil Klemanič odsúdil v utorok (12.10.) Štefana Agha na 13 rokov väzenia za falšovanie zmeniek TV Markíza.

Partner právoplatne odsúdeného Mariana Kočnera si však rozsudok do Pezinka neprišiel vypočuť. Dôvodom je, že je v karanténe a v deň vynesenia rozsudku mal naplánovaný RT-PCR test.

„Ja som covid nemal, ale bol som v kontakte. Mal som termín na test a keď budem v poriadku, môžem sa pohybovať po vonku. Som na chalupe," konštatoval Agh v rozhovore s reportérom Michalom Hečkom s tým, že nebude reagovať na výšku trestu. Zopakoval, že sa cíti nevinný.

Neprávoplatne odsúdený Agh by si mal spomínaný trest odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Na vynesení rozsudku nebol ani jeho obhajca Štefan Neszméry.

Súd zároveň obžalovanému uložil peňažitý trest vo výške 5 000 eur a ochranný dohľad. Pokiaľ by ho nezaplatil, dostal by náhradný trest v rozmedzí piatich mesiacov väzenia. Súd ho uznal za vinného z obzvlášť závažného trestného činu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov spolupáchateľstvom.

V priloženom rozhovore sa dozviete, či sa voči verdiktu odvolá.

BRATISLAVA/TV Markíza, zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme štefan ágh

Dôležité udalosti