V prípade nehody B. Kollára nastal po mesiacoch posun. Obvinili konkrétnu osobu

Deťom sa nová učiteľka veľmi nepozdáva.
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Vyšetrovanie však polícia ešte neukončila.

Vo vyšetrovaní nehody predsedu parlamentu Borisa Kollára nastal po mesiacoch posun. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava II obvinil z prečinu ublíženia na zdraví konkrétnu osobu.

Pre náš portál tvnoviny.sk to potvrdil krajský policajný hovorca Michal Szeiff s tým, že vyšetrovanie ukončené doposiaľ nie je, a preto polícia nemôže poskytnúť ďalšie bližšie informácie.

Podľa našich informácií by mal byť obvinený šofér, ktorý skrížil cestu vládnemu bavoráku.

Čo sa stalo pri nehode

Podľa medializovaných informácií polície mal vodič osobného auta značky VW Golf viesť svoje vozidlo z Ulice Svornosti v smere von z mesta, pričom tam na svetelnej križovatke, odbočujúc vľavo, nedal prednosť vodičovi protiidúceho auta značky BMW, a tak došlo k ich zrážke. Alkohol u vodičov pri dychovej skúške nezistili.

Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Druhý najvyšší ústavný činiteľ mal vážnu autonehodu vlani 24. októbra, pri ktorej si zlomil druhý krčný stavec. Zranili sa aj jeho osobný ochranca a vodič Úradu pre ochranu ústavných činiteľov.

V čase nešťastia bola vo vozidle aj finalistka Miss Universe SR a vizážistka Miroslava Fabušová. Dva dni po nehode pre tvnoviny.sk v rozhovore povedala, prečo sedela v aute .

Boris Kollár po nehode absolvoval operáciu, ktorá dopadla úspešne. Z nemocničného lôžka zverejnil prvé video 5. novembra, čo bolo takmer dva týždne po nešťastnej udalosti. O päť dní v ďalšej nahrávke poďakoval za záchranu života manželom Lehotským - profesionálnym záchranárom, ktorí išli v osudnú sobotu (24. 10.) do služby.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.


BRATISLAVA/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti