Rezort diplomacie možno zruší niektoré konzuláty, dôvodom je nedostatok peňazí v rozpočte

Ivan Korčok.
Zdroj: TASR

Ivan Korčok postupovať korektne voči partnerom.

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) sa chystá robiť silné zásahy do siete zastupiteľských úradov Slovenska vo svete.

V hre je aj rušenie slovenských konzulátov. Dôvodom je nezvýšenie rozpočtu pre rezort diplomacie. Uviedol to počas štvrtkového rokovania vlády.

Minister si je podľa vlastných slov vedomý nedofinancovania rezortu v mnohých otázkach. Podotkol, že ministerstvo financií má dlhodobo nedofinancované kapitálové výdavky do výšky 50 miliónov eur. Majetok ministerstva zahraničných vecí v zahraničí chátra.

„Pýtať si miliónové zdroje teraz, aby sme opravili budovy v zahraničí, by bolo nerealistické, preto som nežiadal o zvýšenie rozpočtu," povedal Korčok.

Pri rušení konzulátov chce Korčok postupovať korektne voči partnerom. Chce o tom najprv komunikovať s nimi. Koľko konzulátov by sa malo zrušiť Korčok nekonkretizoval. "Aby som udržal túto sieť, musím do nej zasiahnuť," poznamenal.

Ministerstvo zahraničných vecí by malo mať v roku 2022 k dispozícii viac ako 154,3 milióna eur. Najväčšia časť, viac ako 78 percent výdavkov, smeruje do zahraničnej politiky.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Konzulát

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.