NAKA má nového riaditeľa. Rozkrýval sereďské drogové podsvetie

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Kišš bol počas policajnej kariéry aj členom viacerých medzinárodných vyšetrovacích tímov.

Dočasný prezident Štefan Hamran vymenoval od piatku (15. 10.) do fukncie riaditeľa NAKA pplk. Branka Kišša. Na poste tak nahadil Evu Kurrayovú, ktorú odvolal.

„Branka Kišša poznám ako profesionálneho a zdatného policajta. Máme rovnaký pohľad na chod NAKA a je plne v jeho rukách personálna otázka príslušníkov NAKA. Chcem, aby naďalej bojovali s organizovaným zločinom a korupciou a ich výsledky boli dôkazom toho, že polícia je na strane spravodlivosti,“ povedal o novom šéfovi NAKA Hamran.

Kto je nový šéf NAKA

Pplk. Mgr. Branko Kišš nastúpil do Policajného zboru v roku 1995, má ukončenú Akadémiu Policajného zboru. Ako vyšetrovateľ pracoval na závažných, organizovaných násilných a drogových trestných činoch.

Pôsobil na Úrade boja proti organizovanému zločinu, prešiel si rôznymi stupňami riadenia a jeho posledné pôsobisko bolo na NAKA odbor Bratislava vedúci 1. oddelenia vyšetrovania.

Má skúsenosti ako vedúci rôznych vyšetrovacích tímov. Viedol pracovnú skupinu, ktorá vyšetrovala najrozsiahlejšie drogové organizované činy v histórii Slovenska - akcia VENAL.

Počas svojej policajnej kariéry bol členom viacerých medzinárodných vyšetrovacích tímov, kde pôsobil ako národný expert na spoločné vyšetrovacie tímy. Pplk. Kišš bol kontaktný bod za slovenskú políciu pre projekt Western Balcan organize crime - koordinácia činnosti v rámci policajných zložiek v SR so zahraničnými policajnými zložkami pri vyšetrovaní organizovanej trestnej činnosti osôb pochádzajúcich z krajín bývalej Juhoslávie s cezhraničným presahom.

BRATISLAVA/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme štefan hamran

Dôležité udalosti