O muža s prezývkou Tiger sa zaujímajú viaceré zložky. Tvrdí, že ho chce inšpekcia zdiskreditovať

Peter Petrov.
Zdroj: TV Markíza

Peter Petrov totiž v prípadoch NAKA svedčí o korupcii na najvyšších miestach.

Muž s prezývkou Tiger. Zaujímajú sa o neho viacerí. Inšpekcia ho viní z krivého svedectva a marenia spravodlivosti. On však tvrdí, že nikdy neklamal a chcú ho len zdiskreditovať v prípadoch, kde svedčí o korupcii na najvyšších miestach.

Petrovi Petrovovi alias Tigrovi pripisuje inšpekcia tri skutky. V prvom mal unikajúcemu mužovi z podsvetia odkazovať, aby sa nevracal na Slovensko, v druhom zas ovplyvňovať výpoveď takáčovca. V poslednom bode mu pripisujú, že sa ponúkal ako svedok svedčiť účelovo.

Obvinenia inšpekcie

"Klient je presvedčený, že to smeruje k jeho diskreditácii ako osoby, ktorá vystupuje v iných kauzách, ktoré sa týkajú predovšetkým korupčnej trestnej činnosti, osobitne je to kauza nákupu hasičskej techniky na MV SR," povedal pre televíziu Markíza advokát Petra Petrova Ivan Priadka.

Tieto prípady korupcie zase rieši NAKA. No a kým s elitnou jednotkou spolupracuje, inšpekčné obvinenia odmieta. Dokonca hovorí, že ho ovplyvňoval konkrétny policajt, pre ktorého robil informátora.

Na otázku, kto ho mal ovplyvňovať nám Petrov odpovedal takto: "Kaľavský s pánom Koščom, opýtajte sa ich. Kaľavský.., asi si chcel pomôcť..." Ján Kaľavský je bývalý šéf bratislavských operatívcov. S Tigrom sa poznajú dobre. No a Peter Košč je zas podnikateľ, známy aj tým, že mal vždy dobré informácie z bezpečnostných zložiek či politiky. Prezývajú ho aj Pán X.

Zdroj: TV Markíza

Spochybňujú exšéfa operatívcov

"Celé konanie, ktoré Úrad inšpekčnej služby vedie voči klientovi je postavené v drvivej väčšine na výpovedi Jána Kaľavského. Je osobou, ktorá ho manipulovala a podsúvala mu nepravdivé informácie," uviedol advokát Priadka.

Tvrdí, že Kaľavský je nedôveryhodný svedok, aj preto, že je sám obvinený zo zneužitia právomocí, marenia spravodlivosti a prijímania úplatkov. Tie mal brať práve od svojho informátora Petra Petrova alias Tigra.

Ján Kaľavský už v minulosti po prvom obvinení pre televíziu Markíza povedal, že bol policajtom 20 rokov a vždy bol čestný. Jeho meno sa však spája aj s ďalšou kauzou - svedčil proti kolegom z NAKA. Inšpekcia ho na nich nasadila ako agenta.

No a v hľadáčiku policajtov je aj spomínaný Peter Košč alias Pán X. Po oboch pátrajú a súd na nich vydal zatykač.

Téme sa v Televíznych novinách venovala reportérka Zuzana Ferenčáková.

 

BRATISLAVA/ TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Inšpekcia ministerstva vnútra

Dôležité udalosti