Kedysi najznámejší väzeň na úteku pôjde opäť pred súd. Za vraždu podnikateľky mu hrozí doživotie

Ľubomír Behan, Marek Potoček a Jana Svobodová.
Zdroj: koláž TV Markíza

Na Ľubomíra Behana a jeho kamaráta Mareka Potočka podala prokuratúra obžalobu.

Ľubomír Behan - kedysi najznámejší väzeň na úteku sa opäť postaví pred súd. Tentokrát mu hrozí doživotie za vraždu. Na neho a jeho kamaráta prokuratúra podala obžalobu pre likvidáciu českej podnikateľky. Matka Ľubomíra Behana považuje celý prípad za vykonštruovaný a neverí, že jej syn vraždil.

Mala to byť lúpež. Ľubomír Behan s kamarátom sa údajne chceli pôvodne zmocniť auta podnikateľky Jany Svobodovej. Všetko sa však zvrtlo. „Okresnému súdu Trnava bola doručená obžaloba na dvoch obvinených a súd už vo veci nariadil termín hlavného pojednávania na 16. novembra,“ potvrdila pre televíziu Markíza hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Jana Kondákorová.

Behanov kamarát Marek Potoček bol po vražde dlho na úteku. Našli ho až v Severnom Írsku, kde si už založil rodinu.

Detaily zmiznutia a vraždy

Jana Svobodová zmizla v lete 2015 spred sídla svojej firmy v pražských Holešoviciach. Nasadla do auta a po Argentínskej ulici sa vydala smerom k diaľnici D8. Ženu za volantom zachytila mýtna brána. Pri Velemíne sa jej auto otočilo opäť smer Praha a pokračovalo ďalej po D1.

V jej aute však už sedeli dvaja muži. Podľa vyšetrovateľa Ľubomír Behan a Marek Potoček. Policajti majú mať svedka, ktorému o tom rozpovedali. Podnikateľku vraj udreli po hlave, naložili a cestou chceli vyhodiť. Keď sa začala preberať, mali ju uškrtiť pásom. Signál z jej telefónu zachytili naposledy v obci Antonínův Důl pri Jihlave.

Aj preto sa policajti domnievajú, že v tejto lokalite sa zbavili pozostatkov. Na vykopanie hrobu si mali zaobstarať rôzne nástroje. V ich nákupnom zozname vraj figurovala aj látka, ktorá podporuje rozklad tela. Janu Svobodovú ale doteraz hľadajú.

Matka Ľubomíra Behana je presvedčená, že jej syn je nevinný. „To nie je pravda, to je vymyslené, všetko je to zmanipulované... Je to pi...na, všetci sú to podvodníci,“ povedala nám matka Ľubomíra Behana.

Najznámejší väzeň na úteku

Práve v dome rodičov v bunkri na povale sa Behan po úteku z väzenia ukrýval. Vtedy si odpykával trest za lúpež. Vypátrali ho po štyroch mesiacoch. Bol október 2016 a nikto vtedy v obci netušil, že na krku má mať oveľa závažnejší zločin.

Aj teraz nad tým krútia hlavou. „Bol taký bojovnejší, ale zavraždiť človeka, to neviem, či by bol schopný,“ povedal nám jeden z obyvateľov Ostrova pri Piešťanoch.

Podľa paragrafov, ktoré im prokuratúra pripisuje, hrozí obom mužom za lúpež a vraždu 25-ročný trest až doživotie.

Téme sa v Televíznych novinách dlhodobo venujú reportéri Zuzana Ferenčáková a Roman Ruttkay.

TRNAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.