Neviete vyklopiť bábovku a tortové cesto má bublinky? Skúste osvedčené triky

Ilustračná snímka.
Zdroj: VictoriaSky/shutterstock.com

Nájdete tu aj rady, ako bude držať strúhanka i ako sa zbaviť rybacieho smradu na riadoch.

Dobrých rád a tipov do kuchyne nie je nikdy dosť. V našom článku nájdete vychytávky, ktoré pomôžu nielen skúseným kuchárom, ale aj začiatočníkom za sporákom a ušetríte aj pár minút na vyše. A navyše, vašu peňaženku to nič nebude stáť, pretože všetko čo potrebujete, nájdete v špajzi.

Spálená omáčka a zrazeniny

Nepríjemnú chuť spáleniny neutralizujete tak, že ju povaríte so zemiakmi. Stačí desať minút, potom zemiak vyberte a vyhoďte. Pripálenú chuť zemiak totiž z omáčky nasaje.

Zrazeniny v smotanovej omáčke alebo polievke rozpustí štipka prášku do pečiva. Do jedla ho však musíte rozmiešať hneď, ideálne je počas varu.

Ako bude držať strúhanka na vyprážanom jedle

Aj vám sa stáva, že pri robení trojobalu sa strúhanka nie a nie spojiť s vajíčkom? Pomoc je úplne jednoduchá. Do rozšľahaného vajíčka na obaľovanie dajte niekoľko kvapiek oleja. Potom bude strúhanka na hotovom rezni alebo vyprážanom karfiole lepšie držať.

Vyklopenie bábovky a nerovný povrch na torte

Na vrch bábovkovej formy dajte plytký tanier a otočte ju dierkou nahor. Ak sa bábovka nevyklopí, namočte utierky v studenej vode a povrch formy nimi schlaďte. Takto sa bábovka odlepí od stien a nepotrhá sa.

Zdroj: Edible Times/shutterstock.com

Pokiaľ nemá upečená torta rovný povrch, preklopte upečené cesto s formou, ešte keď je teplé na dosku. Torta sa vyrovná a po 15 minútach môžeme začať so zdobením.

Ako rýchlo vyšľahať snehAk chcete šľahanie urýchliť, môžeme pridať štipku soli, kvapku citrónovej šťavy alebo jablčného octu. Pokiaľ do bielok pridávate cukor už pri šľahaní, použite cukor tzv. krupicu. Vopred si odvážte potrebné množstvo a pridávajte postupne,

Nepopraskané varené vajíčka

Aby pri ich varení nepraskla škrupina a bielok nevytiekol do vody, do vriacej vody spolu s vajcom pridáme aj lyžičku soli. Aj keď škrupina praskne, bielok bude stále držať pohromade.

Rozmrazenie mäsa bez príchuti mrazničky
Mrazené mäso je fajn, ale môže sa vám stať, že po rozpustení môže dostať zlú príchuť. Zbavíte sa jej tak, že mäso rozmrazíte v mlieku. Nielenže mrazená príchuť zmizne, ale pokrm bude oveľa jemnejší.

Rybací smrad na riadoch

Ten sa dosť dlho drží nielen na rukách, ale aj na riadoch, v ktorých ste jedlo pripravovali. Zbaviť sa ho môžete tak, že si ruky a riad potierate kávovou usadeninou, radí portál recepty.cz.

Mohlo by vás zaujímať: Zo zeleniny sa dá využiť skoro všetko. Nevyskúšate?

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti