Bystríka Paloviča st. obvinili z korupcie, údajne zobral obrovský úplatok

MI Trebisov_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Je známy kontaktom s odsúdeným podnikateľom Marianom Kočnerom.

Bratislavského prokurátora s dočasne pozastaveným výkonom funkcie Bystríka Paloviča staršieho obvinili z korupcie.

„Úrad špeciálnej prokuratúry môže potvrdiť, že osobe B. P. bolo vznesené obvinenie pre korupčný trestný čin. Vzhľadom na počiatočné štádium trestnej veci sa k nej nebudeme podrobnejšie vyjadrovať," informovala v utorok (19. 10.) hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Podľa informácií TV Markíza je podozrivý z toho, že si mal vypýtal úplatok 100-tisíc eur za zastavenie stíhania Erika Mikurčíka z kauzy Carlton.

Bystrík Palovič senior, známy kontaktom s odsúdeným podnikateľom Marianom Kočnerom, naďalej čelí disciplinárnemu stíhaniu. V septembri odvolacia disciplinárna komisia GP na svojom zasadnutí v Žiline rozhodla, že rozhodnutie o zbavení funkcie opäť prerokuje prvostupňová druhá disciplinárna komisia GP. Odvolacia disciplinárna komisia zistila podľa jej predsedu Jozefa Kováčika nedostatky vo formulácii skutkov, ale aj pri postupe prvostupňovej komisie.

Pôvodne disciplinárna komisia zbavila Bystríka Paloviča funkcie v novembri 2020. Dôvodom boli blízke kontakty a vynášanie informácií Kočnerovi, ktorý figuruje vo viacerých kauzách, ale aj nezákonné lustrácie či ignorovanie základných povinností prokurátora.

BRATISLAVA/TASR, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bystrík Palovič

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.