Prievidzská SAD musí žene zaplatiť vysoké odškodné, že si na hrboli zlomila ruku

Ilustračná snímka.
Zdroj: zefart/shutterstock.com

Spadla na autobusovej stanici.

Odškodnenie vo výške 3 284 eur musí zaplatiť prievidzská Slovenská autobusová doprava cestujúcej, ktorá v decembri 2018 spadla na autobusovej stanici a zlomila si ruku. Rozhodol o tom Okresný súd Prievidza, senát Krajského súdu v Trenčíne rozsudok potvrdil.

Ako informoval hovorca trenčianskeho krajského súdu Roman Tarabus, k úrazu žena prišla vo večerných hodinách na autobusovej stanici v Prievidzi, keď žena prechádzala cez nástupištia, zakopla o asfaltový hrboľ a lakťom ľavej ruky spadla na ďalší hrboľ.

„Pribehli k nej dvaja neznámi muži, ktorí jej pomohli vstať, potom odišla na zastávku MHD a dopravila sa domov. Pre silné bolesti na druhý deň išla k lekárke, zlomeninu lakťovej kosti jej operovali v nemocnici a liečba v súvislosti s úrazom trvala viac ako päť mesiacov,“ uviedol Tarabus s tým, že suma bola vyčíslená v znaleckom posudku a predstavuje náhradu škody za bolesť a sťaženie spoločenského uplatnenia.

Okresný súd Prievidza na základe dokazovania dospel k záveru, že tvrdenia žalobkyne o mieste, čase a spôsobe vzniku úrazu sú preukázané.

SAD Prievidza s rozsudkom nesúhlasila a obrátila sa s odvolaním na trenčiansky krajský súd. „Faktom je, že priami svedkovia, ktorí by mohli potvrdiť, že k úrazu došlo na tom mieste a spôsobom, ako popisovala žalobkyňa, tu nie sú. Na druhej strane však závery o tom, že tvrdenia žalobkyne sa zakladajú na pravde, sú podporené radom nepriamych dôkazov,“ konštatoval odvolací súd.

TRENČÍN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prievidza

Dôležité udalosti