Domáce

Prečo sú mladí ľudia stále agresívnejší?

Agresívny mladík - ilustračná fotografia
Agresívny mladík - ilustračná fotografia Zdroj: Shutterstock.com

Pýtali sme sa odborníka.

Podľa uznávaného psychiatra išlo v tomto prípade o nezmyselnú vraždu. Tvrdí, že dôvodov prečo niekto zabil taxikára je viac. Hlavný problém vidí v napätí, ktoré je momentálne v spoločnosti.


Žijeme v technickej dobe. Často sa hovorí, že agresivitu mladých ľudí spúšťajú násilné počítačové hry, či sociálne siete. Psychiater pripúšťa, že toto tvrdenie môže byť z časti pravda. Každý človek má v sebe určité množstvo agresivity. Iba veľmi malé percento ľudí však vraždí.

„Je našou povinnosťou naučiť sa s ňou narábať. Kto to neurobí, tak potom takýmto spôsobom zlyháva," myslí si psychiater Ludvík Nábělek.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Problém vidí aj v tom, že ľudia sú čoraz imúnnejší voči informáciám o vraždách. Postupne sa pre nich stali samozrejmejšími.

„Veci ktoré boli niekedy nepredstaviteľné, ako spôsob riešenia, sa zrazu ako keby legitimizovali. Tá hranica veľmi výrazne klesá," tvrdí odborník.

Vraždilo sa aj pred desiatimi, sto, či tisíc rokmi. Takýchto nezmyselných vrážd u nás štatisticky nepribúda. V jednom je však naša doba predsa len iná.

„Je viacej vrážd na objednávku. Takzvaných mafiánskych vrážd a obchodných," uzatvára Nábělek.

BANSKÁ BYSTRICA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.