Zásah NAKA pre korupciu na súdoch: Medzi zadržanými je aj podnikateľ, ktorému písal Kočner

Reflex
Zdroj: TASR

Keď poslali Mariana Kočnera do väzby, napísal správu trom ľuďom: Zsuzsovej, milenke Hatinovej a Sisákovi.

Národná kriminálna agentúra v utorok (19. 10.) uskutočnila zásah na východe Slovenska. V rámci protikorupčnej akcie Syseľ zadržala tri obvinené osoby.

Pre TV Markíza to potvrdil hovorca policajného prezídia Michal Slivka s tým, že ide o trestné činy podplácania a nepriamej korupcie.

Policajti urobili osobné i domové prehliadky, ako aj prehliadky iných priestorov. „V tejto trestnej veci vyšetrovateľ obvinil šesť osôb, ktoré sa mali dopustiť korupcie najmenej v troch prípadoch - pri ovplyvňovaní civilných a trestných konaní vedených na rôznych súdoch v Prešovskom a Košickom kraji,“ dodal Slivka s tým, že viac informácií nateraz nemôže poskytnúť.

Zdroj: TV Markíza

Medzi obvinenými i zadržanými majú byť, podľa našich informácií aj advokáti či súdni úradníci. Zadržaným je údajne aj východoslovenský podnikateľ Marián Sisák. Jemu i ďalším dvom ľuďom písal Marian Kočner v júni 2018 správu o tom, že ho berú do väzby. „Berú ma do väzby,‟ napísal vtedy Kočner Alene Zsuzsovej, milenke Miriam Hatinovej a Sisákovi. „Neverím,‟ odpísal východoslovenský podnikateľ.

O vzatí do väzby rozhodne vo štvrtok (21. 10.) sudca pre prípravné konanie ŠTS.

KOŠICE, PREŠOV/Martin Jedinák, zg

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti