Plánujete si s partnerom rande? Tipy na tie najlepšie jesenné programy

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/Pressmaster

Vsadiť môžete na dobré víno, romantiku aj šport.

Jeseň v sebe ukrýva určité čaro. Listy menia svoje zafarbenie, vonku sa ochladzuje, čo vás núti sa s partnerom k sebe viac túliť. Máte na sebe vrstvy oblečenia, v rukách horúci nápoj a užívate si čas strávený vonku.

Nie zakaždým však musíte byť osamote. Aj na jeseň sa určite chystáte s partnerom na nejaké to rande, otázka je kde. A preto vám prinášame niekoľko tipov.

Let balónom

Začnime trochu zhurta, ale úprimne, kto netúži letieť balónom? A práve jeseň je na to ideálna. Nie je príliš teplo, ako sme už spomínali, krajina je krásne sfarbená a ešte k tomu pocítite aj nejaký ten adrenalín. Pokiaľ sa nebojíte výšok, nemáte nad čím váhať. Jednoznačne si to bude romantické gesto a neopakovateľný zážitok.

Prečítajte si aj: Aký je ideálny vek na manželstvo? Odborníci v tom majú jasno

Vinobranie

Obdobie ochutnávky burčiakov a vín už pomaly končí, ale ešte stále nájdete vinárstva, ktoré ich ponúkajú. Romantická vínna cesta nikdy nemôže byť zlá a myslíme si, že, okrem dobrého vína, sa môžete tešiť aj na príjemný záver večera. Veď dobré víno na rande ešte nikdy neprinieslo zlú náladu.

Piknik

Ako sme už spomínali, občas sú jesenné dni mimoriadne príjemné, teplé. Preto neváhajte a využite to. Zoberte ruksak, deku, dózu s ovocím, víno, poháre a kúpte nejaké croissanty. Príjemný piknik si môžete spestriť spoločenskou hrou a neskôr možno aj tou pre dospelých.

Výlet

Ak nie piknik, aspoň výlet. Nastúpte do auta, vypnite mobily a vyberte sa na spoločné blúdenie a spoznávanie okolia. Nezabudnite na mapu a občerstvenie alebo turistické topánky. Na jeseň sú totiž turistiky ideálne, nie je vám ani teplo, ani zima.

Zdroj: shutterstoc.com/Elizaveta Starkova

Trhy

Či už farmársky alebo blší. Vyberte sa spolu na lovenie. Výborného jedla, lokálnych produktov aj starodávnych hrnčekov či malieb. Zažijete kopec zábavy a domov si prinesiete jedinečné kúsky. Trhy majú neopísateľnú atmosféru.

Zápas

Futbal, hokej či blížiaca sa lyžiarska sezóna. Potešte partnera a kúpte lístky na zápas. Aj keď nie ste zrovna športový fanúšik, daná atmosféra, napätie, vypracované športové telá a prípadné bitky vás môžu priviesť vo varu. A nikdy neviete, po zápase sa možno odohrá jeden súboj aj u vás v byte.

Romantika pri sviečkach

Ešte ste nezapálili tento rok krb? Prekvapte partnerku teplou večerou, rozpáleným ohňom v ňom, sviečkami a vínom. Nie je nič krajšie ako večer strávený v objatí pod dekou pri zvukoch praskajúceho horiaceho dreva. Neskôr si môžete pustiť ešte obľúbený film alebo hudbu. Takéto rande už len máločo prekoná, tvrdí bety.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.