Obávate sa o svoj vzťah? Tieto signály prezrádzajú jeho úpadok

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/fizkes

Možno je to len zlý pocit, alebo niekoľko maličkostí, ktoré vám napovedajú, že nie je všetko také ideálne.

Nerozumiete tomu. Na jednej strane máte ideálny, harmonický vzťah. Nehádate sa, ste si verní a spoločne sa staráte o domácnosť. No napriek tomu máte zlý pocit, ten pocit, ktorý vám nedá pokoj. Čo ak niečo nie je v poriadku? Možno je to predtucha alebo niekoľko maličkostí, ktoré vám napovedajú, že vo vašom vzťahu nie je všetko také ideálne.

Chôdza a vzdialenosť

Môže to znieť zaujímavo, ale aj vaša chôdza či vzdialenosť poukazuje na to či vám to vo vzťahu funguje alebo nie. Partnerom, ktorý majú zdravý a fungujúci vzťah, sa spoločne aj dobre vykračuje. Ich krok je zladený, prirodzene sa jeden druhému prispôsobí. Podvedome totiž nechcete, aby vaša polovička zaostávala. Celkovo vyžarujú niečo príjemné a aj pri nákupe pôsobia harmonicky.

Odráža sa to aj vo vzdialenosti. Väčšinou zastávajú takzvanú intímnu zónu, sú pri sebe blízko, vo vzdialenosti asi 50 centimetrov. To znamená, že ak vedľa seba nezvyknete stáť, ste od seba emočne vzdialení.

Prečítajte si aj: Plánujete si partnerom rande? Tipy na tie najlepšie jesenné programy

Zorničky

Hovorí sa, že oči sú zrkadlom duše. Čo myslíte? Aj odborníci sa zhodujú, že oči dokážu toho veľmi veľa prezradiť. Smútok, radosť, strach aj lásku. A práve v momente, keď sa k sebe priblížia dvaja ľudia, ktorí sa milujú a priťahujú sa, inštinktívne sa im rozšíria zreničky. Nedá sa to ovplyvniť, jednoducho to máme v génoch. To znamená, že si to ľahko môžete u svojho partnera skontrolovať a zistiť, ako na tom tie jeho city voči vám sú. Ak sa zreničky nezmenia, túžba medzi vami už nie je obojstranná.

Ignorancia či konverzácia

Pri čítaní sa hovorí, že nie je dôležité veľa prečítať, ale vyčítať. Podobne je to aj s partnermi. Nie je dôležité tváriť sa, že ste prítomný a dokážete toho druhého dlho počúvať a pritom ste myšlienkami inde či ťukáte do mobilu. Váš partner si zaslúži skutočné vnímanie. Venujte si pozornosť, rozprávajte sa, rešpektujte a počúvajte. Práve to je jadro úspechu.

Empatia

Empatia je však pravdepodobne ešte dôležitejšia. Vcítiť sa do druhého. Prežívať s ním stres, radosť, trápenie, smútok aj výzvy. Báť sa, starať a vnímať. Vzťah, v ktorom sa jeden s partnerov vonku baví, zatiaľ čo druhý je v strese a trápi sa, nie je dobrý vzťah.

Prečítajte si aj: Aký je ideálny vek na manželstvo? Odborníci v tom majú jasno

Hádky - nehádky

Vo vzťahu je veľmi dôležitá konverzácia, to vie každý. Už rodičia sa s deťmi po škole veľa rozprávajú, aby vedeli, čo sa v ich živote deje. A tak to aj má byť. Rozprávajte sa, počúvajte svoje názory a argumenty. Nie, nemusíte vo všetkým súhlasiť. Keď si rolu rozprávača vymeníte, aj to povedzte, nebojte sa prejaviť, že niečo vnímate inak. Nemusí však ísť o hádku. Ako sme spomínali, v partnerstve ide o rešpekt. Nebojujte preto so sebou, neprekrikujte sa, neskáčte si do reči. Rozprávajte sa, radí bety.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.