Syn týral vlastnú matku. Opitý jej nadával aj odopieral spánok. Prial jej, aby už zomrela

Ilustračná snímka.
Zdroj: boyphare/shutterstock.com

Mužovi hrozí trest sedem až pätnásť rokov za mrežami.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Kežmarku vzniesol obvinenie 49-ročnému mužovi pre zločin týrania blízkej osoby a zverenej osoby.

Syn dlhodobo v rodinnom dome spôsoboval psychické utrpenie svojej 86-ročnej mame. Zväčša pod vplyvom alkoholu jej vulgárne nadával, prial jej, aby už zomrela, odopieral jej spánok, rušil ju nadmerným hlukom a to aj v nočných hodinách. Syn v noci často matku budil, nútil ju piť alkohol. Žena, keď videla, že je opitý, radšej odišla z domu, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Stresujúce a ponižujúce situácie sa opakovali, boli na dennodennom poriadku. Mama sa syna veľmi bála, situácia sa stále zhoršovala, začal sa už vyhrážať, že všetko podpáli. Syn sa takéhoto konania dopustil napriek tomu, že bol v predchádzajúcich 24 mesiacoch za taký čin odsúdený kežmarským súdom na podmienečný trest na tri roky s päťročnou skúšobnou dobou.

„Muž bol policajnou hliadkou obmedzený na osobnej slobode, bol umiestnený do cely policajného zaistenia a okresným vyšetrovateľom bol spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby,“ dodala prešovská policajná hovorkyňa. Tyranovi hrozí trest odňatia slobody na sedem až pätnásť rokov.

KEŽMAROK/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti