Potápanie sa mu stalo osudným. Po týždni našli telo bývalého policajného hovorcu

Igor Mahút.
Zdroj: TV Markíza

Vo vode ho hľadali osem dní.

Telo muža, ktorý sa potápal pod hladinou štrkoviska pri obci Čierna Voda neďaleko Galanty, našli vo štvrtok (21. 10.) po týždni hľadania. Ide o bývalého žilinského policajného hovorcu Igora Mahúta.

O tom, že našli telo nezvestného muža, informovala aj polícia. „Pátracia akcia prebiehala na štrkovisku Čierna Voda po našom kolegovi, 61-ročnom policajtovi a potápačovi, ktorý je služobné zaradený na KR PZ Žilina,“ napísala na sociálnej sieti.

Na obľúbené miesto pre potápačov prišiel Mahút s kolegom minulý štvrtok (14. 10.) popoludní. Dali si na seba profesionálny potápačský výstroj a išli do vody. Keď sa Mahút z vody v poobedných hodinách dlho nevynáral, jeho kamarát kontaktoval linku 158.

Uviedol, že kolega je potápač s 30-ročnou praxou a spolu sa ponárali v hĺbke okolo 30 metrov. Igor Mahút sa utopil deň pred svojimi narodeninami.

Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Trnavský kraj

Nezvestného muža hľadali potápači z viacerých útvarov Policajného zboru, hasiči - potápači so špeciálnou technikou a hyperbarickou komorou. V pátraní aktívne pomáhali aj českí policajní potápači z Prezidia ČR a okolie prehľadávali aj vojaci z Vojenského útvaru Sereď.

„Dnes záchranné zložky ukončili v teréne pátraciu akciu. Vo vode sa im podarilo lokalizovať telo muža a vytiahnuť ho z vody von,“ píše polícia s tým, že na mieste zasahoval aj privolaný obhliadajúci lekár a poverený policajt začne vo veci formálne preverovanie úmrtia ako prečin usmrtenia.

GALANTA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.