Z pultov predajní sťahujú dva druhy mlieka Pilos, má netypickú vôňu a chuť

reforma vs.mp4
Zdroj: lidl.sk

Ak ste si niektoré z týchto mliek kúpili, môžete ho priniesť do ktorejkoľvek predajne a vrátia vám peniaze.

Spoločnosť Olma sťahuje zo slovenských pultov predajní Lidl dva druhy litrových balení mliek - Pilos Čerstvé mlieko 1,5% a Pilos Čerstvé mlieko 3,5%, ktoré majú dátum spotreby 26. až 30. októbra.

„V rámci vlastnej kontroly u výrobcu bola zistená mikrobiologická kontaminácia uvedených výrobkov. Mlieko vykazuje netypickú vôňu a chuť. U citlivých jedincov môže konzumácia mlieka spôsobiť tráviace problémy. Zákazníci by preto nemali uvedený produkt konzumovať. Iných produktov sa táto výzva netýka,“ píše sa na oficiálnej stránke reťazca.

Ak ste si niektoré z týchto mliek kúpili, môžete ho priniesť do ktorejkoľvek predajne a vrátia vám peniaze. Nemusíte ani predložiť bloček o zaplatení.

Podobný krok urobil reťazec aj v Česku a pre mikrobiálnu kontamináciu stiahol rovnaké výrobky s rovnakým dátumom spotreby v PET fľašiach, ako aj litrové mlieko Pilos Bio čerstvé mléko.

Server novinky.cz informuje, že mlieko môže spôsobiť zažívacie problémy. „Kontaminácia nie je plošná a masívna, mlieko sa však aj pri uchovávaní v správnych skladovacích podmienkach môže kaziť, a preto ho na konzumáciu neodporúčame. Týka sa to iba mlieka v PET fľašiach, nie v kartónových škatuliach. Kontaminácia vznikla podľa firmy v dôsledku technickej poruchy na jednom z výrobných zariadení,“ cituje server stanovisko výrobcu mlieka.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme PET fľaša

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.