Štátni zamestnanci kradli dubové drevo. Chytili ich úplnou náhodou

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Podľa cenníka by ho predali za 1 600 eur.

Stráž prírody chytila dvoch štátnych zamestnancov, ako kradli v lese dubové drevo. Stromy už mali narezané na štvormetrovú dĺžku a naložené na vlečke.

Chlapov prichytili náhodou pri bežnej kontrole strážcovia prírody. Drevo mali naložené za sebou na vlečke a tak člen stráže prírody Miroslav Martinka vyzval šoféra, aby mu predložil papiere ohľadom ťažby alebo prevozu dreva. Vodič mu ich nevedel dať. Situáciu vyhodnotil ako nelegálny výrub dreva.

Šok nastal, keď zistili, že do krádeže sú zapletení dvaja štátni zamestnanci zo štátneho podniku Lesy SR. Podnik ich konanie odsúdil a rozhodol sa so zamestnancami rozviazať pracovný pomer.

Nelegálne zrezali dva duby rovno pri lesnej ceste, čo je podľa člena stráže prírody asi 6 metrov kubických dubového dreva v štvormetrových dĺžkach o priemere od 30 do 50 centimetrov. Podľa cenníka by ho predali za 1 600 eur.

„Podľa posúdenia nášho právneho zástupcu ide o hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Ide o osobné zlyhanie zamestnancov,“ napísali nám v stanovisku Lesy SR.

Keď videla privolaná policajná hliadka množstvo ukradnutého dreva, hneď zavolali vyšetrovateľov. Polícia už začala trestné stíhanie pre prečin krádeže a po vykonaní procesných úkonov sa má rozhodnúť o ďalšom postupe.

Polícia však doteraz nikoho neobvinila. Mužom hrozí za nelegálny výrub dubov až dvojročné vezenie.

Reportáž pripravil Michal Bujna.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

TRENČÍN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Výrub stromov

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.