Kuriózny prípad: Policajti zastavili trikrát to isté vozidlo, vždy nafúkal iný vodič

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Všetci traja vodiči šoférovali pod vplyvom alkoholu, preto boli umiestnení v cele policajného zaistenia.

Policajti zastavili počas soboty (23. 10.) v Bratislave a jej okolí trikrát to isté vozidlo. Všetci traja vodiči šoférovali pod vplyvom alkoholu, preto boli umiestnení v cele policajného zaistenia. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Krátko po 9.30 h zastavili vozidlo na Púchovskej ulici, viedol ho 33-ročný Ukrajinec. „Bol podrobený v rámci kontroly vykonania dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. Tá skončila s výsledkom 0,72 miligramu na liter alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 1,5 promile,“ spresnil hovorca.

Krátko po 18.00 h zastavili to isté auto pezinskí policajti na Viničianskej ceste. V tomto prípade mal 21-ročný Ukrajinec 2,33 promile. Rovnaké vozidlo zastavili aj krátko pred 19.05 h, za volantom sedel 28-ročný muž z Ukrajiny.

„Tomu bola pri následnej kontrole nameraná hodnota 1,62 miligramu na liter, čo predstavuje až 3,37 promile. Po vykonaní potrebných úkonov sa tento vodič pridal k svojim dvom predchodcom v cele policajného zaistenia,“ dodal Szeiff.

Všetkým trom nezodpovedným vodičom bolo vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Polícia zdôrazňuje, že na Slovensku platí tzv. nulová tolerancia alkoholu v dychu vodiča.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kontrola

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.