Mimoriadne vlaky na Dušičky: Pozrite si, kedy pôjdu a rátajte aj so zmenou času

Ilustračná snímka.
Zdroj: ZSSK

ZSSK posilní dopravu o trinásť rýchlikov a jeden regionálny expres.

Železnice vypravia na dušičky mimoriadne vlaky. Z dôvodu očakávaného pohybu cestujúcich pribudne trinásť rýchlikov a jeden regionálny expres.

V piatok 29. 10. pribudnú tri rýchliky z Bratislavy. O 15:13 vyrazí vlak do Humenného, o 17:13 do Košíc a o 19:21 do Žiliny.

Najviac mimoriadnych vlakov pribudne v pondelok 1. novembra.

Zdroj: TVNOVINY.sk

„Všetky uvedené vlaky sú vlaky posilové, zapracované v platnom cestovnom poriadku. Zároveň budú podľa technických možností jednotlivých vlakov posilnené aj niektoré pravidelné vlaky kategórie IC, Ex, R, RR a Os, u ktorých je predpoklad vyššieho záujmu cestujúcej verejnosti o cestovanie v týchto vlakoch,“ informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Dodal, že obsadenosť vlakov je zatiaľ na úrovni 20 až 30 percent. Najviac obsadený je vlak IC smerujúci z Viedne do Košíc. Piatkový IC vlak je naplnený už na 63 percent kapacity lístkov.

ZSSK preto odporúča kúpiť si lístok aj s miestenkou vopred. Cestujúci sa tak vyhnú čakaniam v dlhých radoch pri pokladniciach. Lístky si môžete kúpiť aj online.

Zmena času ovplyvní nočné spoje

Železnice pripomínajú, že v noci zo soboty (30. 10.) na nedeľu (31. 10.) sa mení letný čas na zimný. O tretej hodine ráno sa čas posunie o jednu hodinu dozadu, teda na 2:00 hod. Zmena času ovplyvní dva nočné vlaky. 

Rýchlik R 614 TATRAN ZEMPLÍN (Humenné 21:54 – Košice 23:45 – Bratislava hl.st. 5:49) bude hodinu stáť v stanici Ružomberok a rýchlik R 615 TATRAN ZEMPLÍN (Bratislava hl.st. 22:53 – Košice 05:01 – Humenné 06:33) bude hodinu stáť v stanici Kraľovany.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vlaky

Dôležité udalosti