Máte problém s dosiahnutím vyvrcholenia? Tipy ako podporiť orgazmus

Ilustračná snímka
Zdroj: shutterstoc.com/MBLifestyle

Napriek tomu, že každá žena je iná, hra so zmyslami zaberie takmer na každú.

Orgazmus máte alebo nemáte. Ak aj máte, môže byť dobrý a uspokojivý, ale taktiež hlboký, dlhotrvajúci, silný a úžasný. Znie to priam knižne, ale naozaj existujú rôzne úrovne orgazmov, ktoré môžete precítiť. Zatiaľ čo muži orgazmus dosiahnu takmer so stopercentnou istotou, u žien to až taká istota nie je. Hlavne pri pohlavnom styku ho dosiahne naozaj len isté percento, a tak je nutné zmerať sa na orálne uspokojenie či zapojiť fantáziu, pomôcky alebo zmysly.

U žien je totiž veľmi dôležité aj ich emočné a citové rozpoloženie. Nie nadarmo sa hovorí, že mozog je ich najväčšia erotogénna zóna. Stačí stres, úzkosť, viacero povinností alebo únava a je po uspokojení. Aj preto potrebuje žena čas, aby pookriala a pripravila sa na milovanie. Napriek tomu, že každá žena je iná, podľa portálu bety.cz zaberie hra so zmyslami takmer na každú.

Prečítajte si aj: Obávate sa o svoj vzťah? Tieto signály prezrádzajú jeho úpadok

Bozky

Na bozkoch záleží. Dokážu prebudiť vášeň, preukázať city či ukázať spokojnosť v sexe. Bozky môžu byť milé, milujúce aj starostlivé. Rovnako tak vášnivé, náruživé či hlboko erotické. A práve tie je nutné zamerať na správne miesta.

Medzi veľmi citlivé oblasti ženského tela patria ramená, šija, záušie a krk. Pri bozkávaní tak nezostaňte iba pri perách, lepšie povedané, ani s nimi nezačnite. Pristúpte k partnerke zozadu a pobozkajte ju z boku na krk, pritiahnite sa k nej bližšie a pokračujte. Dostaňte sa aj k perám. Pri bozkávaní sa vyplavuje hormón serotonín, hormón šťastia, takže uvoľnenie ženy je priam isté.

Bradavky

Jednou z najviac erotogénnych zón sú aj bradavky. Pri bozkávaní môžete plynulo prejsť k bradavkám, ich láskaniu a dráždeniu. Pri ich stimulácii sa uvoľňujú do tela hormóny oxytocín a prolaktín. Oxytocín je známy hormón, ktorý spôsobuje sťahy maternice pri pôrode a odborníci predpokladajú, že aj pri pohlavnom dráždení. Tieto sťahy urýchľujú transport spermií do vajcovodov. Vďaka nim sa prehĺbi puto medzi milencami a sexuálny akt sa ešte zintenzívni.

Zdroj: shutterstoc.com/Aloha Hawaii

Určte si tempo a štýl

Pokiaľ sa nevyjadríte a nepoviete o čo stojíte, tak sa váš sexuálny vzťah nikam neposunie a vy budete môcť o orgazme len snívať. Otvorene povedzte partnerovi, kedy má pritlačiť, spomaliť, na chvíľu sa zastaviť alebo si dopomôcť sexuálnou pomôckou či ústami. Ide o vaše uspokojenie, váš orgazmus, a tak máte nárok, aby to aj išlo podľa vašich potrieb.

Zatiaľ, čo partner je schopný vyvrcholiť už po niekoľkých minútach, ženy potrebujú aj 15 až 20 minút dráždenia. Do predohry zapojte aj zanedbané časti ako je vnútorná strana stehien, láskanie brucha a bokov či zápästia. Nebojte sa tiež zaviazania očí. Je dokázané, že po vyradení jedného zmyslu sa ostatné zbystria, a tak bude ženské telo na dotyky ešte citlivejšie.

Výmena rolí

Ženské sebavedomie dokáže divy. V prípade, že prevezmete úlohu dominantnej partnerky, budete určovať tempo, polohu a váš partner sa vám poddá, môže dodať vášmu aktu ešte väčší erotický náboj. Či už ho prisadnete alebo si zajazdíte si v sede. Veľmi účinná môže byť pre vás aj legendárna poloha 69. Ako sme už spomínali, stimulácia klitorisu je kľúčová pri dosiahnutí ženského orgazmu, a tak sa mu povenujte.

Prečítajte si aj: Aký je ideálny vek na manželstvo? Odborníci v tom majú jasno

To naj na záver

Z rôznych ankiet ako aj z predošlých poznatkov vyplýva, že práve kombinácia stimulácie klitorisu, bradaviek a tlaku na bod G dokáže vyvolať ženský orgazmus. Čo sa týka bodu G, áno, existuje a je nutné ho pohľadať.

Pri jeho hľadaní musíte sledovať viacero signálov. V prvom momente žena bude mať pocit nerozoznateľný od potreby ísť na toaletu. Z toho dôvodu sú ženy mierne zmätené a často nevedia, či je správne v daných úkonoch pokračovať. Ženy sa preto musia naučiť túto podivne vyzerajúcu citlivosť rozvíjať.

Existujú v podstate tri vstupné body pre pomyselný „bod G“. Jeden je pri začiatku močovej trubice, ďalšie dva sú v pošve, jeden bližšie k hornej stene a druhý o niečo ďalej. U každej ženy väčšinou aspoň jeden z týchto bodov funguje, čo znamená, že naň žena reaguje správnym spôsobom. Viac sa o bode G dočítate tu.

Aby ste ho stimulovali, nie je nutné čo najrýchlejšie doň narážať, ale skôr naň vyvíjať intenzívny tlak. Pri jeho stimulácii môžu byť účinné aj špeciálne lubrikačné gély.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti