Odhalili ďalší gang, ktorý na Slovensku vo veľkom vyrábal cigarety

Zadržaní výrobcovia nelegálnych cigariet.
Zdroj: TV Markíza

Mužov zadržali priamo vo výrobnej hale.

V týchto dňoch rozbili ďalší gang, ktorý na Slovensku vo veľkom vyrábal cigarety. Kriminálny úrad finančnej správy zadržal mužov priamo vo výrobnej hale v Zemianskych Kostoľanoch.

Cigarety z haly vyvážali na kamiónoch. To, kam smerovali, vyšetrujú. Za všetkým je organizovaná skupina, súčasťou ktorej sú údajne aj dvaja Slováci.

Podľa trenčianskeho krajského prokurátora na vopred zakúpenej linke nelegálnym spôsobom vyrábali cigarety, tabakové výrobky, ktoré boli bez kontrolných známok, dali do obehu.

Zdroj: TV Markíza

Už teraz predbežným vyčíslením vznikla Slovenskej republike škoda na spotrebnej dani takmer 4,5 milióna eur. Pri prehliadke zaistili viac ako 10 miliónov cigariet značky Marlboro Red a Richmond i vyše 37-tisíc kilogramov tabaku.

V priestoroch areálu bývalého družstva, kde bola namontovaná linka, pracovalo až 14 cudzincov. Zadržali a obvinili 16 ľudí, z nich dvaja majú slovenskú, jeden lotyšskú a 13 ukrajinskú národnosť. Po celý čas boli vo výrobnej hale, nevychádzali vôbec von a v hale aj spávali.

Zatiaľ čo Slovákov predviedli pred sudcu už v nedeľu (24. 10.), cudzincov, prevažne z ukrajinského Charkova, začali voziť na súd v pondelok (25. 10.) ráno.

Sudca poslal dvojicu Slovákov do väzby a nasledovala ich aj prvá sedemčlenná skupina cudzincov. O zvyšných siedmich ešte rozhodnú. Nie je vylúčené, že táto akcia má veľa spoločné s minulotýždňovou raziou na cigarety v Humennom.

Reportáž spracoval Michal Bujna.


Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

ZEMIANSKE KOSTOĽANY/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cigarety

Dôležité udalosti