Prípad uniknutých videí z chaty: Vyšetrovateľ z Očistca podal trestné oznámenie

Štefan Hamran.
Zdroj: TASR

Uviedol to dočasný policajný šéf Štefan Hamran.

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry z tímu Očistec podal trestné oznámenie na úrade inšpekčnej služby ministerstva vnútra Slovenskej republiky v súvislosti s únikom medializovaných videí, ktoré by mali zachytávať stretnutia Roberta Fica (Smer-SD), exministra vnútra Roberta Kaliňáka, obhajcu obvineného bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara Mareka Paru, podnikateľa Miroslava Bödöra a syna Tibora Gašpara na poľovníckej chate. Uviedol to dočasny policajný prezident Štefan Hamran.

Generálna prokuratúra (GP) SR prostredníctvom hovorkyne Jany Tökölyovej uviedlo, že generálny prokurátor Maroš Žilinka dal preveriť únik inkriminovaných videí.

Kaliňák exkluzívne: Zverejnené videá sú zúfalstvom prokuratúry. Na Tibora Gašpara nič nemajú

„Zverejňovanie dôkazov a informácií zo spisov v prípravnom konaní mimo zákonného rámca považujem za absolútne neprípustnú snahu o ovplyvňovanie orgánov činných v trestnom konaní a súdov pred ich rozhodovaním, za snahu o marenie vyšetrovania, ale aj snahu o manipulovanie verejnej mienky,“ povedal Žilinka.

GP má pre uniknuté videá podozrenie, že došlo k naplneniu skutkových podstát trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti.

VIDEO: Na kameru zachytili rozhovory Fica, Kaliňáka, Bödöra st. a Paru

Prokuratúra v pondelok (25. 10.) informovala, že dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci akcie Očistec o obrazovo-zvukové záznamy. Tie majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz. Následne boli medializované videá s Ficom, Kaliňákom, Parom, Bödörom a synom Tibora Gašpara.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nahrávky

Dôležité udalosti