Ďalší záznam z chaty: Fico sľubuje, že Kočner nezačne rozprávať a pokojná zostane mafiánska skupina

Záber z chaty, kde sa stretával Robert Fico, Miroslav Bödör, Marek Para a syn Tibora Gašpara
Záber z chaty, kde sa stretával Robert Fico, Miroslav Bödör, Marek Para a syn Tibora Gašpara Zdroj: aktuality.sk

Niekdajší trojnásobný premiér sa na zázname rozpráva so synom bývalého šéfa polície Tibora Gašpara Pavlom.

Deň po tom, ako vyšla na povrch nahrávka z chaty Miroslava Bödöra v Nitrianskom kraji, na ktorej sú zachytené rozhovory Bödöra, predsedu Smeru-SD Roberta Fica, syna exšéfa polície Tibora Gašpara, advokáta Pavla Gašpara a obhajcu Mareka Paru, sa objavil prepis ďalšieho záznamu.

Ako píše Denník N, Fico sa v júli tohto roka na chate rozprával s Pavlom Gašparom, ktorý je zároveň jedným z obhajcov oligarchu blízkeho strane Smer Norberta Bödöra. Ten je viac ako rok vo väzbe pre podozrenia z rozsiahlej korupcie.

Pavol Gašpar sa s Ficom rozprával o Marianovi Kočnerovi, právoplatne odsúdenom na 19 rokov väzenia za falšovanie zmeniek TV Markíza a podozrivého z toho, že si objednal vraždu novinára Jána Kuciaka.

„Kočner zostal strašne vyrušený, až tak, že Malík (nie je jasné, o koho ide - pozn. red.) musel za ním ho ísť ukľudniť. Lebo neviem, či v novinách alebo kde to bolo, teraz mal mladý Kaliňák také video. Mne osobne sa to video ináč veľmi ľúbilo, ale porovnal ho tam, porovnal Makóa s Kočnerom,“ vysvetľuje podľa prepisu rozhovoru nahratého skrytou kamerou Pavol Gašpar Ficovi.

Gašpar potom ďalej Ficovi opisuje, že videonahrávka Erika Kaliňáka, podpredsedu Smeru, Kočnera urazila. „Jeho sa to nejak extrémne dotklo. Až takým štýlom, že už pomaly išiel, že on ide spolupracovať. Vyhrážal sa tam hlavne vo vzťahu k staršiemu Kaliňákovi,“ povedal Gašpar. „Áno, musím mu povedať, že nech to nerobí,“ odpovedá Gašparovi Robert Fico.

Pavol Gašpar vzápätí Ficovi priblížil prísne podmienky vo väzení, ktoré pre Kočnera platia: „Jemu dali dnes taký režim, že naľavo, napravo jeho cela prázdna, kamera 24 hodín, má zákaz absolútne návštevy, rodinu, aj telefóny.“

Dodal, že Kočner je v totálnej izolácii a môže hovoriť len s obhajcom. „A dostáva, dávajú mu médiá, aj to mu podľa mňa z novín vyberajú len to, kde sa vie rovno naštartovať. Čiže extrémne ho hecujú, aby ho ovplyvnili.“ Fico na to reagoval so slovami: „Dobre, dobre, hneď to vyriešime. Akože ja zavolám s kamarátmi, nemám telefón, poviem mu.“


Rozhovor dvojice pokračuje opisovaním starostí ďalších väznených osôb. „A to isté mi teraz v Leopoldove hovorí od takáčovcov, čo sú Vidašič, aj od Kudličku takí chalani, že vy ste ho pomenovali na tlačovke nejakej, že mafián. Mafián Kudlička, že tiež bol na to extrémne precitlivený,“ hovorí Pavol Gašpar predsedovi Smeru.

„Dobre, však treba mi to povedať, však ja ich nepoznám tých ľudí vôbec,“ odpovedá zmierlivo Fico. Ako dodal citovaný zdroj, o údajnej hlave gangu Ľubomírovi Kudličkovi ako o mafiánovi hovoril opakovane.

Vyjadroval sa tak najmä v kontexte obvinenia bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, ktorého sa dlhodobo zastáva a označuje ho za obeť politicky motivovaného procesu.

„Musíme to ukľudňovať zase tam, kde netreba otvárať fronty… Nikto nemá záujem robiť zle, toto vyriešime bez akýchkoľvek problémov,“ sľúbil Fico mladému Gašparovi, že zmierni tón vyjadrovania sa o takáčovcoch.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Norbert Bödör

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.