Nie všetko už viete. Objavovanie v otázkach intimity prichádza v každom veku

Ilustračná snímka
Zdroj: shutterstoc.com/Olena Yakobchuk

Podľa odborníka musíte vedieť týchto pár bodov.

Podľa odborníkov žijeme v presexualizovanej spoločnosti. Sex je jednoducho všade, čítame, píšeme a aj o ňom hovoríme s kamarátmi. Môžeme ho vidieť vo filmoch, seriáloch a pomaly už ja videoklipoch. Napriek tomu je určitým štýlom stále tabu a to hlavne medzi partnermi.

Môžeme za to my ľudia. Naše povahy, egá aj výchova. Aj preto dochádza k poznaniu takpovediac v každom veku, postupne. Poznanie je však dôležité pre dosiahnutie zdravého a uspokojivého sexuálneho života.

Poznanie

Ako sme už spomenuli, k nemu nielen dochádza, ale by aj malo dochádzať v každom veku. Nie je nutné obmedzovať sa dospievaním, deťmi, stredným vekom či starobou. Aj Zuzana Kronerová síce s humorom, ale aj odhodlaním, načrtla túto tému v známom filme Bába z ledu. Uvedomte si, že každý vzťah či prežitý rok vo vzťahu vám umožní bližšie spoznať partnera aj seba samého.

Človek sa počas života vyvíja, mení sa emočne, fyzicky aj psychicky a to, čo ste mali radi a bolo vám príjemné v dvadsiatich, už tak nemusí byť po dvoch pôrodoch či menopauze. A áno, aj v pokročilom veku máte nárok na intimitu. Rovnako potrebujete nehu, dotyky, bozky aj milovanie. Takže sa nenechajte zlákať rečami o vysokom veku a sexuálnej abstinencii, ale naopak, snažte sa ešte viac zblížiť.

Prečítajte si aj: Máte problém s dosiahnutím vyvrcholenia? Tipy ako podporiť orgazmus

Sexuálne experimentovanie

Misionár nie je jediná poloha na svete a aj o tom je sexuálne experimentovanie. Mnoho ľudí si už len pri slove experiment predstaví niečo zvrátené a zlé. Otázka znie, prečo sa tak bojíme experimentovať? Nikto predsa netvrdí, že musíte vychádzať z vašej komfortnej zóny, pretože nemusíte.

Sexuálne experimentovanie je dôležité a priam nevyhnutné na zachovanie vášne a určitej radosti aj za dverami spálne. Môže ísť o jemné obmeny polôh či miestností, kde k intímnostiam dochádza. Taktiež sa ako forma predohry a sexuálneho experimentu môže považovať chodenie na holo po dome, erotická masáž alebo jemné zapojenie pierka, ľadu či hry pre dospelých. Vybočte zo svojej posteľovej rutiny, tak, ako vás ubíja rutina v živote, doženie vás aj tá v sexe. Hľadajte alternatívy, porozprávajte sa o svojich túžbach a nebojte sa priznať si, že len chcete byť uspokojení.

Čas na sex

A práve teraz je ten správny čas pripomenúť si, aby ste si vždy našli na seba čas. Dohodnite sa na frekvencii, napríklad každú nedeľu. Po víkende budete pravdepodobne oddýchnutí a spoločne tak príjemne ukončíte náročný týždeň. Nevyhovárajte sa, že nemáte čas. „Buď si neviete urobiť čas na žiadnu aktivitu, ktorá vám vo voľnom čase robí radosť, alebo ide o to, že vás len nebaví sex, ktorý máte a vyhýbate sa mu,“ tvrdí terapeutka Rachel Wright.

V kútiku duše s ňou asi väčšina z vás súhlasí. A práve preto je dôležité urobiť z milovania opäť niečo príjemné, na čo sa budete tešiť. Ak neviete, čo sa vám vlastne páči, zistite to. Začnite sa spoznávať, dotýkajte sa seba, uspokojte sa, pozrite si videá pre dospelých a porozprávajte sa, čo z toho sa vám pozdáva a naopak je už cez čiaru.

Zdroj: shutterstoc.com/Nebojsa Tatomirov

Emočná inteligencia

V závere sa dostaneme k asi najťažšiemu bodu a to vyjadreniu, teda pomenovaniu vlastných emócií. V tomto bode je tiež veľmi dôležitá empatia a aj promptné reagovanie na emócie niekoho iného. Snažte sa byť mierne nad vecou, nielen rozprávať, ale aj vnímať, zapojiť intuíciu, sebauvedomenie a už spomínanú empatiu.

Sexuálny život ovplyvňuje aj množstvo iných znakov, ako napríklad reč tela. Snažte sa na ňu naladiť a aj vďaka nej lepšie pochopíte samú seba, svoje túžby a potešenie. Ak máte s niektorými bodmi problém, prekonzultujte ich s nejakou kamarátkou alebo odborníčkou. Správny terapeut dokáže city a vášeň vo vzťahu opätovne prebudiť a naučí partnerov komunikovať, tvrdí mojezdravi.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti