Policajt sa vyhrážal manželke zaťatím sekery do hlavy, skončil vo väzbe

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Hoci skutok nespáchal v službe, rieši ho už policajná inšpekcia.

Policajt z Trenčína putoval po vyhrážkach manželke rovno za mreže. Do väzby ho poslal sudca okresného súdu v Prievidzi po tom, ako pod vplyvom alkoholu zaútočil na vlastnú ženu.

Policajti obvinili kolegu z prečinu nebezpečného vyhrážania. Na manželku sa údajne zahnal kovovým kutáčom, chytil ju za vlasy a pod krk. Kričal, že mu má dať kľúče od auta, že ju zadrhne, a keď pôjde cez dvor, zatne jej sekeru do hlavy.

Manželka mu ich nedala, pretože chcel šoférovať pod vplyvom alkoholu. Potom na ňu fyzicky zaútočil a vyhrážal sa jej zabitím.

Agresívny policajt pracoval na operačnom stredisku

Voči obvinenému policajtovi v septembri viackrát zasahovali v súvislosti s jeho agresívnym správaním. Manželke vulgárne nadával a fyzicky ju napádal.

Prípadom sa zaoberá úrad inšpekčnej služby. „Trestnej činnosti sa muž dopustil v čase služobného voľna a nijako nesúvisí s výkonom jeho povolania,“ vysvetlila Petra Friese z ministerstva vnútra.

Štyridsaťročný policajt, ktorý bol na PN-ke, pracoval v budove Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne na operačnom pracovisku. Inšpekčná služba podľa Friese, vzhľadom na okolnosti spáchania skutku a s ohľadom na poškodených, nebude nateraz poskytovať bližšie informácie k prípadu.

Hovorca trenčianskej krajskej prokuratúry Vlastimil Krokvička nám potvrdil, že na muža zákona podal krajský prokurátor návrh na vzatie do väzby a sudca ho schválil. „Obvinený je dôvodne podozrivý, že sa mohol dopustiť trestnej činnosti, pre ktorú ho obvinili a existuje obava, že by mohol pokračovať v páchaní trestnej činnosti,“ dodal hovorca trenčianskych súdov Roman Tarabus.

Tému spracoval Michal Bujna.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

PRIEVIDZA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Trenčín

Dôležité udalosti