R. Fica vykradli. Z kancelárie mu zobrali zlaté mince aj 50-tisíc eur, políciu nevolal

Líder opozičného Smeru-SD Robert Fico.
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Líder Smeru-SD o tom rozprával na stretnutí, ktoré si nahrávala polícia.

Predseda Smeru-SD Robert Fico nenahlásil na polícii krádež. Z kancelárie na Súmračnej ulici v Bratislave, kde má centrálu jeho strana, mu údajne zlodeji zobrali zlaté mince aj hotovosť 50-tisíc eur. Informuje o tom Denník N, odvoláva sa nahrávky zo stretnutia z poľovníckej chaty, ktoré monitorovala polícia.

„A ešte mi vykradli kanceláriu na Smere,“ sťažuje sa Robert Fico oligarchovi Miroslavovi Bödörovi. Keď sa Bödör opýtal, ako mu mohli vykradnúť kanceláriu v centrále strany, Fico začal vysvetľovať, že má kameru pred vchodom vypnutú, aby nenahrávala, kto za ním chodí.

„Peniaze ukradli… Počas 14 minút to bolo asi… Kladiem si otázku, že či to nebola tá krádež krycia, že či nehľadali niečo iné, nemal som tam nič také.“

Keď sa ho na chate syn bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara Pavol Gašpar pýtal na podrobnosti, Fico odpovedal: „Podľa mňa išli po nejakých papieroch. Ale zobrali mi peniaze, zobrali mi nejaké zlaté mince, som tam mal, a ďalšie a ďalšie veci, takže veselé, veselé.”

Zdroj: TV Markíza

Fico bol v tom čase na dovolenke v Grécku. Políciu nevolal, pretože nemal chuť vysvetľovať orgánom činným v trestnom konaní, prečo mal v kancelárii toľko peňazí.

„Nie, nie, ja som s tým nič, však čo budem komu hlásiť… Čo by to pomohlo… Lebo komu budem vysvetľovať, že som mal 50-tisíc v kancelárii, alebo niečo podobné,“ povedal Fico.

Obával sa totiž, že „policajti budú tárať krížom-krážom“, a ukončil to prípitkom s osadenstvom chaty. „Na zdravie, chlapci, hlavne na zdravie, na všetkých, na Bödöra, Tibora pripíjam teraz, naozaj na všetkých, nech sa chlapci držia.“

Na krádež v centrále Smeru zareagoval aj líder OĽaNO Igor Matovič. „Každému voličovi Roberta Fica by chýbalo 50-tisíc eur, lebo by ich poctivo zarobil. Ale Robert Fico je skorumpovaný zlodej, takže je jasné, že mu to nechýbalo, lebo to boli určite ukradnuté peniaze,” povedal bývalý premiér.

Ďalší záznam z chaty: Fico sľubuje, že Kočner nezačne rozprávať a pokojná zostane mafiánska skupina

Nicholsonová podáva trestné oznámenie

Poslankyňa Európskeho parlamentu zvolená za stranu SaS Lucia Nicholsonová podáva na Generálnu prokuratúru trestné oznámenie.

„Zajtra sa obrátim s trestným oznámením na Generálnu prokuratúru, lebo som sa z dôveryhodného zdroja dozvedela o tom, že okradli Roberta Fica. Namám rada, keď blížia slabým a zraniteľným a bezúhonným. Fica okradli o 50 000 eur a nejaké tie zlaté mince. Nechcel zaťažovať policajtov, lebo tí majú plné ruky práce s vyšetrovaním tej zberby, ktorá sa okolo Fica celé roky krútila. Chudák jeden. Podľa všetkého tak mohol Fico prísť o ročný, možno aj dvojročný plat poslanca. Z čoho žil?,“ uvádza poslankyňa na facebooku.

Poslanec Dostál pridáva ďalšie trestné oznámenie

Aj poslanec Ondrej Dostál (OKS/SaS) podal v súvislosti s krádežou v centrále strany Smer-SD trestné oznámenie. Dokonca dve, informuje na facebooku.

„Nech si už o Robertovi Ficovi myslíme čokoľvek, ani on by nemal byť beztrestne okradnutý. Preto som dnes na územne príslušnú Okresnú prokuratúru Bratislava 2 podal trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu krádeže 50-tisíc eur a zlatých mincí z jeho kancelárie v centrále Smeru na Súmračnej. Padni komu padni. A keď som tam už bol, pridal som ešte jedno trestné oznámenie. Nech sa preverí aj to, či v súvislosti s tou krádežou nebol spáchaný aj trestný čin neoznámenia trestného činu,“ dodáva Dostál.

O stretnutiach Roberta Fica s oligarchom Miroslavom Bödörom, synom bývalého policajného šéfa Tibora Gašpara Pavlom, advokátom Marekom Parom a bývalým ministrom vnútra Robertom Kaliňákom sa verejnosť dozvedela zo zverejnených videonahrávok.

Vyhotovila ich polícia so súhlasom nitrianskeho okresného súdu. Podľa medializovaných informácií policajti pôvodne plánovali na chate monitorovať narábanie s nelegálne zabitou zverou.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nahrávka

Dôležité udalosti