Para a Gašpar ml. na chate hovorili aj o zabití Lipšica. Vyjadril sa k tomu šéf polície

Robert Kaliňák, Miroslav Bödör (v ružovom tričku), Marek Para (v pruhovanom tričku) a Pavol Gašpar (vpravo).
Zdroj: aktuality.sk

Na exministra vnútra nadávali v jeho neprítomnosti.

O stretnutí na chate pri Leviciach sú známe nové detaily. Denník N zverejnil prepisy rozhovorov medzi advokátom Pavlom Gašparom a Marekom Parom. Okrem iného hovorili aj o špeciálnom prokurátorovi Danielovi Lipšicovi.

Pavol Gašpar je synom exšéfa polície Tibora Gašpara. Toho v kauze Očistec zastupuje práve Para. Pavol Gašpar je zas advokátom Norberta Bödöra, ktorého obvinili v kauze Dobytkár.

Gašpar starší je podozrivý z organizovania skupiny policajtov a ľudí z ďalších bezpečnostných zložiek s cieľom ovplyvňovať podľa ich potrieb a cieľov vyšetrovanie a vyberať úplatky. Hlavou skupiny mal byť práve Norbert Bödör, syn Bödöra staršieho.

Gašpar mladší v rozhovoroch s Parom spomínal aj Daniela Lipšica a neskrýval svoj hnev. „Keď ich odsúdia, tak ja od…em Lipšica. To ti garantujem, mu od…em hlavu,” hovorí Parovi.

Marek Para spomína Lipšica v ďalšej časti nahrávok. „Jedine, že ho zrazíme na prechode aj bez ponožiek,“ vyhlasuje. O Danielovi Lipšicovi hovoril počas stretnutia na tejto chate aj šéf Smeru Robert Fico. Nazval ho smrteľným nepriateľom, keďže im siaha na slobodu a bezpečnosť.

Polícia podľa slov jej aktuálneho šéfa Štefana Hamrana má nahrávky k dispozícii a vyšetruje ich. Denníku N povedal, že ak sa nájdu trestnoprávne činnosti, preveria ich.

„Uvedená komunikácia je veľmi podobná komunikácii odsúdeného Mariana Kočnera k mojej osobe v Threeme. Keďže však ide o vec, v ktorej prebieha trestné konania pod dozorom prokurátora ÚŠP, tak sa bližšie k danej veci vyjadrovať nebudem,“ odpísal Lipšic denníku.

Ohovárali Kaliňáka

Rozhovory spomínaných účastníkov stretnutia spolu s exministrom vnútra za Smer Robertom Kaliňákom nahrala polícia na kamerový systém po schválení súdom. Verejnosť sa o nich po prvý raz dozvedela v pondelok (25.10.).

Postupne médiá prinášajú ďalšie nahrávky či prepisy. Portál Postoj informuje o rozhovore medzi advokátmi Gašparom a Parom aj Bödörom. Hovoria o Kaliňákovi v jeho neprítomnosti.

Bödör starší a Gašpar mladší exministra podozrievajú, že myslí na svoje výlučne záujmy a na stretnutí sa im chcel votrieť do priazne. Opäť padne niekoľko vulgarizmov. Gašpara mladšieho znervóznilo napríklad to, ako Kaliňák povedal, že Tibor Gašpar je preňho „rodina“.

„... tu bude vyprávať, že kto rodina. K***t, by som mu pichol tú vidličku do čela,“ hovorí Pavol Gašpar.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Miroslav bödör

Dôležité udalosti