Stovky filmov a seriálov, obľúbené programy TV Markíza skôr ako v televízii, atraktívne športové prenosy, a to všetko bez reklám a bez viazanosti.
Vyskúšať na 7 dní zadarmoOtázniky vyvstali po tom, ako sa objavili záznamy rozhovorov expremiéra Fica na chate s oligarchom a advokátmi.
Záznamy rozhovorov z tajných stretnutí expremiéra Roberta Fica s oligarchom Miroslavom Bödörom a advokátmi údajne vznikli náhodou.
Skrytú kameru tam vraj polícia nasadila v rámci vyšetrovania pytliactva a schváliť to mal okresný súd v Nitre.
Nahrávka mala vzniknúť na chate pri Leviciach. Oslovili sme slovenský poľovnícky zväz, či v danej lokalite eviduje problém s pytliactvom.
Spýtali sme sa polície i prokuratúry, na základe akých zistení dospeli k tomu, že v danej lokalite dochádza k pytliactvu a či odposluch nejaký prípad pytliactva aj odhalil, no odpovede sme zatiaľ nedostali.
Polícia sa nám k tomu odmietla vyjadriť s tým, že v danom prípade je podané trestné oznámenie na inšpekciu.
Viaceré zdroje z bezpečnostných zložiek nám potvrdili, že tento prípad pytliactva mala vyšetrovať dokonca Národná kriminálna agentúra (NAKA).
Podľa šéfa enviropolície je nasadzovanie skrytých kamier a odposluchov pri odhaľovaní pytliactva bežné.
Odposluchy možno podľa zákona nasadiť, ak je trestná sadzba vyššia ako tri roky. Pri pytliactve by tak muselo ísť o škodu väčšieho rozsahu.
Ani nitriansky okresný súd, ktorý odpočúvania odklepol, sa však k podrobnostiam prípadu nechcel vyjadrovať, keďže ide o utajenú informáciu.
Odborníčka na trestné právo Lucia Kurilovská vysvetľuje, že podľa už platnej novely trestného poriadku je možné takto získaný dôkaz použiť aj pri vyšetrovaní iných káuz, ak je podozrenie z páchania trestnej činnosti.
O tom, či nahrávky uznajú ako dôkaz, však nakoniec rozhodne súd. Stále je navyše otázne, či sa odposluchy pretavia aj do konkrétnych trestných stíhaní.
Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.