„Dovolenka jak hovado,“ hovorí R. Fico kamarátom na chate. V Grécku mal covid, vrátil sa zrejme načierno

Robert Fico na poľovníckej chate.
Zdroj: aktuality.sk

Koronavírus prirovnal k chrípke. Nasadil si antibiotiká a ivermektín.

Verejnosť sa z ďalšej nahrávky, ktorú zaznamenala polícia na poľovníckej chate pri Leviciach, dozvedeli aj to, že expremiér a šéf opozičného Smeru-SD prekonal covid. S infekčným ochorením bojoval práve v čase, keď bol na dovolenke v Grécku so svojou priateľkou, informuje portál postoj.sk.

O nepodarenej dovolenke sa vyrozprával oligarchovi Miroslavovi Bödörovi, advokátovi Marekovi Parovi a synovi policajného exprezidenta Pavlovi Gašparovi.

Para a Gašpar ml. na chate hovorili aj o zabití Lipšica. Vyjadril sa k tomu šéf polície

Hneď na druhý deň po príchode na ostrov Kréta Roberta Fica začal pobolievať hrudník. Zostal ležať v posteli s teplotami a o deň neskôr na raňajkách odpadol. Pomohol mu nemecký kardiológ z vedľajšieho stola, ktorý si myslel, že dostal infarkt. Následne ho odviezli do nemocnice, urobili mu všetky testy a zistili, že išlo o covid, pre ktorý v kombinácii s teplom a nízkym tlakom odpadol.

V nemocnici ho podľa jeho slov prijímal študent lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, ktorý ho spoznal a hneď na to nemocnicu upozornil. Následne za ním prišli policajti, ktorí nástojili, aby ostal v nemocnici, a tak do večera ležal na covidovom oddelení.

Dlho sa na ňom však nezdržal. V noci sa rozhodol podpísať reverz, musel ostať ďalších 14 dní v karanténe. „Jedenásť dní som bol zatvorený v jednej klimatizovanej miestnosti, takto som sa pozeral na more, ale oni ma stále nechceli pustiť, pokiaľ nemám PCR.“

Ďalší záznam z chaty: Fico sľubuje, že Kočner nezačne rozprávať a pokojná zostane mafiánska skupina

Keďže dostať sa na tento test podľa neho v Grécku trvá niekedy aj dva mesiace, rozhodol sa odísť z Grécka na Slovensko načierno, zrejme bez testu. Kamarátom na chate hovorí, že počas týchto 11 dní ho strážili policajti a doktor ho chodil navštevovať každý deň v inú hodinu, aby mu neušli.

Krátko po návrate na Slovensko bol podporiť na súde bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Práve tam novinárom povedal, že sa vrátil zo zahraničia, no odmietol to bližšie špecifikovať.

„Do toho, kde som bol, vás absolútne nič nie je. Ak dovolíte, nemám žiadne zákonné povinnosti informovať vás, kde a na aké účely som vycestoval alebo nevycestoval,“ odpovedal vtedy Fico.

V danom čase sa diskutovalo o tom, či nemal byť ako nezaočkovaný v karanténe a neporušil tak protipandemické opatrenia. Rovnako sa polemizovalo, či nie je náhodou zaočkovaný, pretože tým pádom by sa karanténe vyhol.

„Vonku bolo 47 stupňov. Na Kréte som bol, debil... A každú hodinu nám chodili správy na telefón, že asi nás budú evakuovať kvôli požiarom, ktoré boli v Grécku... Dovolenka jak hovado,“ hovorí Fico Pavlovi Gašparovi, synovi policajného exprezidenta Tibora Gašpara, cituje portál z nahrávky.

VIDEO: Na kameru zachytili rozhovory Fica, Kaliňáka, Bödöra st. a Paru

Dodal, že má za sebou už päť testov, aj PCR, ale stále sa po covide necíti dobre. Koronavírus prirovnal k chrípke.

„Necvičím, inak ja cvičím každý deň ako blázon, nevládzem nič. Jediné, čo ma trápi, je to, že sa neviem zbaviť dutín. Inak nemám nič, akože teploty nie, to je všetko v pohode,“ vraví s tým, že priebeh ochorenia bol v jeho prípade ako priebeh klasickej chrípky.

Na Gašparovu otázku, či bol zaočkovaný, odpovedal: „Nie, nie, nie. Ale bol som dôsledný.“ Hneď si nasadil antibiotiká, ktoré vraj nosí so sebou, ale aj ivermektín.

Fico zdravotné ťažkosti spomínal aj na ďalšom stretnutí na chate.

„Sa sťažujem, že sa neviem zbaviť toho covidu, počúvajte, testy mám v poriadku všetko, ale mňa tak zlomilo vo štvrtok. Ja som celý piatok ležal, celú sobotu som zrušil program a dnes ráno som bol v tom, že zruším aj tú Banskú...," hovorí Fico, ktorý sa v ten deň zúčastnil spolu s ďalšími straníckymi kolegami kladenia vencov v Banskej Bystrici - Kremničke, pri Pamätníku obetiam fašizmu pri príležitosti 77. výročia SNP.

„Únava, stále mám plechovú chuť v ústach, neviem, čo to je, takú, že jak keby som necítil stále niečo," pokračuje Fico. „Strašná choroba, strašná. A pritom, nemal som ťažký priebeh, ja som normálnu chrípku mal," dodal.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nahrávky

Dôležité udalosti