Poslankyňa Romana Tabák už pozná trest za kúpanie v horskom potoku

Poslankyňa Romana Tabák v Tatrách
Poslankyňa Romana Tabák v Tatrách

Verí, že sa z jej prípadu ponaučia aj ostatní.

Poslankyňa Národnej rady (NR) SR Romana Tabák (OĽANO) už pozná trest za kúpanie v tatranskom horskom potoku. Dostala pokutu 500 eur, ktorú obratom zaplatila, infomuje portál topky.sk.

„Beriem to s pokorou, úprimne som nečakala tak vysokú pokutu. Avšak je to pre mňa ponaučením a verím, že sa z toho poučia aj ostatní a budú si dávať pozor, ako sa správať v národnom parku,“ píše poslankyňa na svojom Facebooku.

Tabák zverejnila na sociálnej sieti fotku, ako sa kúpe v potoku na území TANAP-u, ako miesto označila Studenovodské vodopády, kde platí najprísnejší stupeň ochrany. Následne uviedla, že miesto zle označila.

Prípadom sa začala zaoberať Slovenská inšpekcia životného prostredia, ktorá dostala dva podnety. Jeden podnet na prešetrenie kúpania sa poslankyne prišiel zo Správy Tatranského národného parku, druhý, občiansky, dostala inšpekcia elektronicky.

Poslankyňa považuje za správne, že jej kúpanie riešila SIŽP. „Nemyslím si, že by som mala byť nejakým spôsobom zvýhodňovaná len preto, lebo som poslankyňa NR SR,“ uviedla už dávnejšie.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti