Obhajcovia bosa takáčovcov Ľubomíra Kudličku žiadajú oslobodenie spod obžaloby

Šéf zločineckej skupiny takáčovcov Ľubomír Kudlička.
Zdroj: TASR

Na súd eskortovali aj bosa Ľubomíra Kudličku.

Všetci traja advokáti bosa zločineckej skupiny takáčovcov Ľubomíra Kudličku trvajú na jeho oslobodení spod obžaloby. Dôvodom sú procesné chyby, ktoré podľa nich vznikli v prípravnom konaní pri zabezpečovaní dôkazov. Pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku to uviedol advokát Ľubomíra Kudličku Ján Gereg.

Obžaloba sa podľa Gerega odvoláva na procesne nerelevantné dôkazy. „Poukazujeme na spôsob výsluchov svedkov, ktorí boli pôvodne v tomto konaní v procesnom postavení obvinených osôb. Následne boli vypočúvaní ako svedkovia, pričom svedkovia nevypovedali len za pomoci poznámok, ktoré sú pri výpovedi prípustné, ale išlo o vopred pripravené výpovede, ktoré predniesli ako súvislý text a takto boli následne protokolované,“ argumentoval Gereg. Pre procesné chyby preto obhajoba Ľubomíra Kudličku žiada oslobodenie spod obžaloby. Podľa nej obžaloba nestojí na zákonných dôkazoch.

Ľubomír Kudlička čelí obžalobe z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, poškodzovania cudzej veci, z trestného činu ublíženia na zdraví a vydierania.

Pojednávanie s bratislavskou zločineckou skupinou takáčovcov vrátane jej bosa Ľubomíra Kudličku sa na ŠTS začalo vo štvrtok ráno. Pred senát ŠTS sa postavilo 16 osôb, ktorým obžaloba pripisuje 24 skutkov. Spolu s nimi čelí obžalobe aj advokát Martin Ribár, ktorý mal pre takáčovcov vydierať svedkov, aby menili svoje výpovede.

Takáčovci čelia obžalobe napríklad z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z majetkovej trestnej činnosti, trestného činu ublíženia na zdraví, nátlaku, z trestného činu všeobecného ohrozenia, vydierania, nedovoleného ozbrojovania, krivého obvinenia či krivej výpovede.

PEZINOK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Takáčovci

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.