R. Mikulec a Š. Hamran budú na výbore vysvetľovať použitie odposluchov na chate

Štefan Hamran.
Zdroj: TASR

Rokovanie bude po sviatkoch.

Zverejnenými nahrávkami v kauze Očistec sa budú v utorok (2. 11.) zaoberať aj členovia branno-bezpečnostného výboru.

Podľa našich informácií používanie informačno-technických prostriedkov prídu poslancom vysvetliť minister vnútra Roman Mikulec i dočasný policajný prezident Štefan Hamran.

Portál aktuality.sk začiatkom týždňa zverejnil videá a ich prepisy, ktoré zobrazujú, ako sa na chate stretávali šéf Smeru-SD Robert Fico, obhajca obvineného policajného exprezidenta Tibora Gašpara Marek Para, bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, podnikateľ Miroslav Bödör a syn Tibora Gašpara.


Medializovanie nahrávok prišlo po tom, ako prokuratúra informovala, že dozorový prokurátor ÚŠP doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci akcie Očistec o obrazovo-zvukové záznamy. Tie majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz. Sudca ŠTS v utorok (26. 10.) rozhodol, že Gašparovi a spol. väzbu nepredĺžil.

Šéf rezortu by mal zákonodarcom vysvetliť dôvody i výsledky vyšetrenia vyšetrovateľky Úradu inšpekčnej služby Diany Santusovej na polygrafe. Požiadala o to podpredsedníčka výboru Denisa Saková. Informácie rezortu vnútra a Národného bezpečnostného úradu o vyšetrení na polygrafe podľa Sakovej nekorešpondujú.

Niektorí členovia výboru tiež požiadali, aby sa na výbore podalo vysvetlenie postupu policajtov „k medializovanému prípadu policajného zásahu voči invalidnému občanovi SR Jánovi Hlinkovi, ktorý sa stal 19. októbra 2021 v Klientskom centre Prievidza“.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Štefan Hamran

Dôležité udalosti