Bývalý tenista Ján Krošlák odišiel z poslaneckého klubu OĽANO

Ján Krošlák.
Zdroj: TASR

Na odchode sa dohodli vzájomne so šéfom M. Šipošom.

Poslanec Ján Krošlák už nie je členom najsilnejšieho koaličného klubu - OĽaNO. O ukončenie pôsobenia v ňom požiadal v stredu (27. 10) listom, informoval médiá Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia.

„Po vzájomnej dohode s Jánom Krošlákom sme sa dohodli na jeho odchode z poslaneckého klubu OĽaNO. Želáme mu v jeho ďalšej práci všetko dobré,“ vyjadril sa predseda klubu OĽaNO Michal Šipoš.

Podľa informácií tvnoviny.sk chce aďalej podporovať koalíciu a zatiaľ bude nezaradeným poslancom. Chcel by ostať v politike, nevylučuje vstup do klubu Sme rodina či SaS, no taktiež nevylúčil, že by sa mohol o pár mesiacov stať súčasťou mimoparlamentnej strany či nového politického projektu. Členom OĽANO podľa svojich slov nebol a ani ponuku na vstup do hnutia nedostal.

Krošlák začiatkom marca na sociálnej kritizoval vtedajšieho premiér Igora Matoviča za jeho prácu a hovoril, že by mal z postu odísť. Prekážali mu neuvážené statusy, agresívny spôsob boja aj urážanie ľudí. Vtedy povedal aj tri mená ľudí, ktorí by ho mohli nahradiť. Bol medzi nimi aj súčasný predseda vlády Eduard Heger, ktorý na tomto poste vymenil 1. apríla práve Matoviča

Aj po zmene na poste premiéra Krošlák hovorí, že OĽANO je o Matovičovi. „Videl som aj u nás v klube, že Matovič stále požíva 'božskú' dôveru väčšiny poslancov," uviedol.

Krošlák dodal, že by odišiel z klubu už skôr, no pracoval na novele trestného zákona, ktorá riešila doping. Keď sa ju podarilo zrealizovať, rozhodol sa odísť.

Prisiel cas pozriet sa do zrkadla, pan Premier. Rozhodol som sa vypustit tohto gina z flase len preto, lebo uz ma nebavi...

Uverejnil používateľ Ján Krošlák Štvrtok 4. marca 2021

Zdroj: Facebook/Ján Krošlák

V klube OĽANO bude po novom 51 poslancov, pôvodne ich bolo 53. V lete klub vylúčil poslanca Martina Čepčeka, v parlamente pôsobí ako nezaradený.

BRATISLAVA/zg, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti