Vieme, koľko Miroslav Bödör ročne platí za poľovnícku chatu

Záber z chaty, kde sa stretával Robert Fico, Miroslav Bödör, Marek Para a syn Tibora Gašpara
Záber z chaty, kde sa stretával Robert Fico, Miroslav Bödör, Marek Para a syn Tibora Gašpara Zdroj: aktuality.sk

Štátne lesy nám potvrdili, že prehodnotia aj túto nájomnú zmluvu.

Chata, kde pravdepodobne vznikli nahrávky rozhovorov medzi podnikateľom Miroslavom Bödörom, advokátmi Marekom Parom, Pavlom Gašparom, Robertom Ficom i Robertom Kaliňákom, sa nachádza v lese za obcou Čifáre v Nitrianskom kraji.

Zisťovali sme pozadie tejto nehnuteľnosti a aj to, kto je jej užívateľom. Podľa Denníka N si chatu prenajíma Poľovnícka spoločnosť Čierny vŕšok, jej predsedom má byť práve Miroslav Bödör. Táto spoločnosť má dodnes nájomnú zmluvu s Lesmi Slovenskej republiky a ročne platí za prenájom chaty 726,95 eur.

Pre tvnoviny.sk výšku sumy potvrdila hovorkyňa štátneho podniku Marína Debnárová s tým, že v súčasnosti odštepné závody prehodnocujú všetky zmluvy uzavreté do roku 2019 a pozrú sa aj na túto konkrétnu.

„Nevieme posúdiť, či sa medializované stretnutie uskutočnilo v predmetnej chate vo vlastníctve štátneho podniku, nakoľko táto chata bola od roku 2008 prenajatá Poľovníckej spoločnosti Čierny vŕšok. Podľa medializovaných fotografií nemožno posúdiť, či ide o spomínanú chatu,“ zdôraznila pre tvnoviny.sk hovorkyňa lesov.

Zdroj: aktuality.sk

Stretávať sa tam mali viackrát počas tohto leta. Policajti pôvodne nasadili kamery v súvislosti s podozrením na pytliactvo. Úryvky z nahrávok zverejnil portál Aktuality.sk začiatkom týždňa. Politici s advokátmi debatujú o aktuálnych závažných prípadoch. Preberajú aj kauzu Očistec, v rámci ktorej sú obvinení Tibor Gašpar, Norbert Bödör a ďalší bývalí policajní funkcionári.

Prepisy rozhovorov z chaty boli podkladom pre rozhodovanie o predĺžení väzby expolicajných špičiek. Sudca ŠTS Rastislav Stieranka nahrávky nemal, iba ich prepisy. Tento dôkaz ho však nepresvedčil a mužov prepustil na slobodu.

„...možno uviesť, že podľa poskytnutých prepisov rozhovorov nemal na konaní týchto osôb osobne participovať, alebo mať aspoň vedomosť o takom konaní, nikto z obvinených,“ napísal v uznesení sudca.

Definitívny verdikt, či ich prepustia na slobodu alebo nie, povie Najvyšší súd, ktorý musí rozhodnúť do 5. novembra.

ÚŠP dostalo videozáznamy oveľa neskôr ako prepisy

Spomínané videozáznamy doručili vo štvrtok (28. 10.) Úradu špeciálnej prokuratúry. Informovala médiá hovorkyňa gnerálnej prokuratúry Jana Tökölyová. „Vylučuje to akékoľvek špekulácie niektorých osôb o možnom úniku obrazovo-zvukových záznamov z ÚŠP," zdôraznila.

Podotkla, že ÚŠP doteraz týmito obrazovo-zvukovými záznamami nedisponoval, pričom k dispozícii mal len prepisy z daných stretnutí. „Úradu špeciálnej prokuratúry boli 28. októbra 2021 doručené obrazovo-zvukové záznamy týkajúce sa trestnej veci Očistec. Táto skutočnosť je jednoznačne verifikovateľná a preukázateľná zo spisového materiálu," spresnila.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka dal únik medializovaných videí preveriť. Vyšetrovateľ NAKA z tímu Očistec podal v tejto súvislosti trestné oznámenie na Úrade inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR.

Téme sme sa venovali aj v Televíznych novinách.


BANSKÁ BYSTRIC/Zuzana Gálisová, Zuzana Ferenčáková

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Miroslav bödör

Dôležité udalosti